POGODA
Wtorek - 26 września
Do zakończenia sezonu zostało: 32 dni
wschód/zachód słońca: 06:45 / 18:39
długość dnia: 11:54
Szanty na przystani
2017-08-28

Regaty optymistów o puchar Komandora
2017-08-28

Sprzątanie dna naszego portu
2017-08-28

Piknik letni oraz regaty o puchar Kłoskowa
2017-08-09

Regaty Samotników - wyniki
2017-07-03

 

Sternik Jacht Miejsce
Barbara Mor J 1
Maciej Cieślak Focus 2
Piotr Klepacki Sagitta 3
Jacek Wencka Stona 4
Waldemar Nowicki Omega 5
Tomasz Kubski Bar Młodzieży 6
Jacek Świtalski Magja 7
Henryk Mor Morowy 8
Katarzyna Biernacka Omega 9
Krzysztof Owczarek Omega 10
Michał Pruchnik Sasanka 11
Przemysław Giel Finja 12
Jan Suszka
13
Bolesław Matuszewski Bolero 14
Zdzisław Lis Brelok 15
Piotr Haremski Półdzień 16
Jerzy Naskręt Omega 17
Marian Kardasz eMMMka DNF

 

Regaty Samotników
2017-06-27

 

1 lipca (w sobotę)
o godz. 10:00 odbędą się

 



Regaty Samotników.

 



Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów zapraszamy do udziału.



W regatach udział biorą jachty mogące płynąć

pod minimum dwoma żaglami :-)



Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

 

 

 

 

Sekretarz Klubu

Tomasz Kubski


HARCERSKIE SPOTKANIA PO LATACH
2017-06-21

prace porządkowe na korcie
2017-06-06

 

We wtorek 13 czerwca
od godz. 16.30

prowadzone będą

prace porządkowe na korcie.

 

Apelujemy do wszystkich Koleżanek i Kolegów
o liczny i aktywny udział.

 

 

 

 

 

Sekretarz Klubu

 

Tomasz Kubski


REGATY WSZYSTKICH KLAS Z OKAZJI OTWARCIA SEZONU ŻEGLARSKIEGO
2017-05-11

 

13 maja br. odbędą się

 

 

REGATY WSZYSTKICH KLAS Z OKAZJI OTWARCIA SEZONU ŻEGLARSKIEGO

 

 

 

Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów
zapraszamy do udziału.

 

Zbiórka załóg w sobotę o godz. 10.00

 

 

 

 

Zarząd Klubu               


termin rozliczenia godzin
2017-05-04

 

Zarząd Klubu przypomina:

 

31 maja 2017r.

 

mija termin rozliczenia godzin

pracy oraz usunięcia jachtów z kortu.

 

 

 

 

Sekretarz Klubu

Tomasz Kubski

HARCERSKIE SPOTKANIA PO LATACH
2017-04-21

Życzenia :)
2017-04-12

szafki żaglowe
2017-04-11



Prosimy Członków Klubu, którzy korzystają z szafek żaglowych
w hangarze o ich opisanie oraz zgłoszenie dalszej chęci korzystania 
z nich do zarządu Klubu. 


Szafki nieopisane do dnia 31 maja
zostaną komisyjnie otwarte i opróżnione. 





Sekretarz Klubu

Tomasz Kubski



prace porządkowe przed otwarciem sezonu żeglarskiego
2017-04-11

 

W dniach 19 (środa) i 20 (czwartek) kwietnia od godz. 16.30

na przystani będą prowadzone

prace porządkowe przed otwarciem sezonu żeglarskiego.

Apelujemy do wszystkich Koleżanek
i Kolegów o liczny i aktywny udział.

 

Zarząd Klubu

Otwarcie sezonu żeglarskiego 2017
2017-04-11

 

Otwarcie sezonu żeglarskiego 2017!

 

Zapraszamy wszystkich członków Klubu oraz gości
na uroczyste otwarcie „Sezonu żeglarskiego 2017”,
które odbędzie się 22 kwietnia (sobota) 2017r. o godzinie 16.00
w siedzibie Klubu nad jeziorem Grzymisławskim, ul. Jeziorna 6


Zarząd KŻ „Odlewnik”


farba antyporostowa
2017-03-14

Do 26 marca br. przyjmujemy zapisy

oraz przedpłatę w wysokości 110zł na farbę antyporostową.

 

Przedpłatę należy uiścić u kolegi Eugeniusza Sikory.

 

Zamawiana będzie farba Plastimo Classic
(Farba antyporostowa, samopolerująca).

 

Kurs - Żeglarz Jachtowy
2017-02-16

Pismo kol. Franciszka Adamskiego
2017-02-14

Śrem 06.02.2017



Do Zarządu

Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” ŚREM

 

 

Zgodnie z regulaminem Walnego Zebrania Członków Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” Śrem, §1. pkt 5, proszę o wprowadzenie do porządku obrad po pkt 6. WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW KLUBU ŻEGLARSKIEGO „ODLEWNIK” ŚREM mającego się odbyć w dniu 26 lutego 2017r następujących punktów:

7. Rozliczenie kosztów utrzymania s/y „Hipolit” za lata: 2013, 2014, 2015, 2016,
8. Przekazanie informacji nt. stanu technicznego jachtu s/y „Hipolit” na dzień dzisiejszy,
9. Przekazanie informacji nt. procentowego udziału Członków Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” w rejsach jachtu s/y „Hipolit”, w latach: 2013, 2014, 2015, 2016
10. Wypracowanie decyzji (w ramach dyskusji) w kwestii co dalej z jachtem s/y „Hipolit”.

Proponuję niżej wymienione tematy do dyskusji:

- naprawa, dalsza eksploatacja

- naprawa, sprzedaż (pieniądze ze sprzedaży pozostają na koncie klubu)

- naprawa, sprzedaż, zakup dużego jachtu śródlądowego w celu korzystania przez zdecydowanie większą grupę Członków Klubu z „nowego jachtu”

15. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży jachtu s/y „Hipolit”







Franciszek Adamski


WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW
2017-01-31

 

Zarząd  Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” Śrem zawiadamia o

WALNYM ZEBRANIU CZŁONKÓW
(SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZYM),

które odbędzie się w niedzielę 26 lutego 2017r. 

o godz. 11.00 w siedzibie Klubu.

 II termin zebrania: 26 lutego 2017r. o godz. 11.30

 


                Sekretarz Klubu                                                   Komandor Klubu

                 Tomasz Kubski                                                 Paweł Szymenderski

 


 

 

PORZĄDEK OBRAD WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW
KLUBU ŻEGLARSKIEGO „ODLEWNIK” ŚREM 
26 LUTEGO 2017r:


1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór Przewodniczącego i Sekretarza zebrania oraz Komisji Skrutacyjnej.
3. Przyjęcie proponowanego porządku obrad.
4. Sprawozdanie Zarządu z działalności Klubu w latach 2013-2016 r.
5. Sprawozdanie finansowe za 2016 r.
6. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
7. Udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi.
8. Wybory:

  • Komandora Klubu,

  • Członków Zarządu,

  • Członków Komisji Rewizyjnej,

  • Delegatów na Sejmik WOZŻ.

9. Przedstawienie planu pracy na 2017 rok.
10. Przedstawienie planu finansowego na 2017 rok.
11. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia miesięcznej składki członkowskiej.

12.Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Regulaminie korzystania ze sprzętu i obiektów klubowych w par. 1 pkt. 4 (stawka za niewypracowane godziny)
12.Wolne głosy i wnioski.
13.Zamknięcie zebrania.

 

 

 

              Sekretarz Klubu                                                     Komandor Klubu

              Tomasz Kubski                                                 Paweł Szymenderski

Przypomnienie o terminach.
2017-01-17

 

Zarząd Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” Śrem przypomina:

 

1. Termin składania podań o dzierżawę jachtów mija 31 stycznia br.

 

2. Termin składania podań o rejsy na s/y Hipolit upływa 31 stycznia br.

 

3. Termin składania podań o rejsy na jachtach klubowych upływa 28 lutego br.

 

 

Sekretarz Klubu

 Tomasz Kubski

Potrzebna pomoc dla syna naszego kolegi klubowego.
2017-01-16

Potrzebna pomoc dla naszego kolegi klubowego.
2017-01-16

Życzenia
2016-12-19

Akcja sprzątania liści
2016-11-22

Wigilia klubowa
2016-11-22

Akcja wyciągania z wody jachtów klubowych
2016-11-01

 

Akcja wyciągania z wody jachtów klubowych
odbędzie się w sobotę
 5 listopada o godz. 10.00

 

Prosimy o liczny udział :-) 

 

Zarząd KŻ „Odlewnik”


prace porządkowe
2016-10-25

 

W dniach 26 (środa) i 27 (czwartek) października od godz. 16.30

na przystani prowadzone będą

prace porządkowe przed zakończeniem sezonu żeglarskiego.

Apelujemy do wszystkich Koleżanek
i Kolegów o liczny i aktywny udział.

 

Zarząd Klubu


Zakończenie sezonu żeglarskiego 2016
2016-10-25

 

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2016

Zapraszamy Członków Klubu oraz gości
na uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego 2016,
które odbędzie się w sobotę 29 października
o godzinie 16.00 
w siedzibie Klubu
nad jeziorem Grzymisławskim ul. Jeziorna 6


Zarząd KŻ „Odlewnik”


Regaty o Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego
2016-10-11

 

W sobotę 15 października
o godz. 10:00 
odbędą się

 

Regaty o „Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego” 

 

Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów
zapraszamy do udziału. :-)

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

Zarząd Klubu
Żeglarskiego „Odlewnik”


Regaty jachtów kabinowych wg. formuły przeliczeniowej
2016-09-27

 

W sobotę 1 października o godz. 10:00 odbędą się



 

Regaty jachtów kabinowych

wg. formuły przeliczeniowej





Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów

zapraszamy do udziału. :-)



Właścicieli nowych jachtów prosimy o zgłoszenie się
do pomiaru żagli do piątku.



Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

 

Sekretarz Klubu

Tomasz Kubski


regaty jachtów typu Sasanka i Mors
2016-09-12

 

 

W sobotę 17 września o godz. 10:00 odbędą się

 

 

 

regaty jachtów typu Sasanka i Mors

 

 

 

Wszystkich armatorów zapraszamy do udziału :-)

 

 

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

 

 

 

 

 

Zarząd Klubu

Żeglarskiego Odlewnik

Regaty o Puchar Starosty w klasie Omega
2016-09-06

 

W sobotę 10 września o godz. 10:30 odbędą się

 

Regaty o Puchar Starosty
w klasie Omega

 

Wszystkich dzierżawców omeg zapraszamy do udziału :-)

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30

Zarząd Klubu
Żeglarskiego „Odlewnik”


Regaty optymistów o puchar Komandora
2016-08-23

Chrzest s/y Kapitan
2016-08-23

Szanty przy ognisku
2016-08-23

Piknik letni oraz regaty o puchar „Kłoskowa”.
2016-08-11

prace porządkowe na korcie
2016-06-21

 

W czwartek 23 czerwca
od godz. 16.30

prowadzone będą

prace porządkowe na korcie.

 

Apelujemy do wszystkich Koleżanek i Kolegów
o liczny i aktywny udział.

 

 

 

 

 

Sekretarz Klubu

 

Tomasz Kubski


Regaty Samotników.
2016-06-14

 

W sobotę 18 czerwca
o godz. 10:00 odbędą się

 



Regaty Samotników.

 



Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów zapraszamy do udziału. :-)



W regatach udział biorą jachty mogące płynąć

pod minimum dwoma żaglami :-)



Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

 

 

 

 

Sekretarz Klubu

Tomasz Kubski


REGATY w klasie Omega z okazji DNI ŚREMU
2016-06-08

 

REGATY w klasie Omega

z okazji DNI ŚREMU

 

 

odbędą się w sobotę 11 czerwca.

Zbiórka załóg o godz. 10.00

 

 

 

Dzierżawcy Omeg zobowiązani są do przygotowania jachtów
oraz skompletowania załóg do regat.

 

 

 

Zarząd Klubu


REGATY WSZYSTKICH KLAS
2016-05-04

 

14 maja br. odbędą się

 

 

REGATY WSZYSTKICH KLAS Z OKAZJI OTWARCIA SEZONU ŻEGLARSKIEGO

 

 

 

Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów
zapraszamy do udziału.

 

Zbiórka załóg w sobotę o godz. 10.00

 

 

 

 

Zarząd Klubu               


prace porządkowe przed otwarciem sezonu
2016-04-16

 

W dniach 20 (środa) i 21 (czwartek) kwietnia od godz. 16.30

na przystani będą prowadzone

prace porządkowe przed otwarciem sezonu żeglarskiego.

Apelujemy do wszystkich Koleżanek
i Kolegów o liczny i aktywny udział.

 

Zarząd Klubu

Otwarcie sezonu żeglarskiego 2016
2016-04-14

 

Otwarcie sezonu żeglarskiego 2016!

 

Zapraszamy wszystkich członków Klubu oraz gości
na uroczyste otwarcie „Sezonu żeglarskiego 2016”,
które odbędzie się 23 kwietnia (sobota) 2016r. o godzinie 16.00
w siedzibie Klubu nad jeziorem Grzymisławskim, ul. Jeziorna 6


Zarząd KŻ „Odlewnik”


Życzenia
2016-03-23

Kurs - Żeglarz Jachtowy
2016-01-28

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW KLUBU
2016-01-27

 

Zarząd Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” Śrem zawiadamia o

 

WALNYM ZEBRANIU CZŁONKÓW KLUBU

(SPRAWOZDAWCZYM),



które odbędzie się w niedzielę 28 lutego 2016r. 

o godz. 11.00 w siedzibie Klubu.

 II termin zebrania: 28 lutego 2016r. o godz. 11.30

 

 

 

                 Sekretarz Klubu                                       Komandor Klubu

 

                 Tomasz Kubski                                      Paweł Szymenderski

 

 

 

 

Porządek obrad

Walnego Zgromadzenia Członków

28 lutego 2016r.

 

 

 

1. Otwarcie zebrania.

2. Wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania oraz Komisji Skrutacyjnej.

3. Przyjęcie proponowanego porządku obrad.

4. Sprawozdanie Zarządu z działalności Klubu za rok 2015.

5. Sprawozdanie finansowe za rok 2015.

6. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2015.

7. Przedstawienie planu pracy i planu finansowego na rok 2016.

8. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży drewnianych FINNów.

9. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia miesięcznej składki członkowskiej na rok 2016.

10. Wolne głosy i wnioski.

11. Zakończenie Zebrania.

 

                 Sekretarz Klubu                                        Komandor Klubu

 

                 Tomasz Kubski                                       Paweł Szymenderski

 

 


Spotkanie z Januszem
2016-01-13

Przypomnienie o terminach
2016-01-08

 

Zarząd Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” Śrem przypomina:

 

1. Termin składania podań o dzierżawę jachtów mija 31 stycznia br.

 

2. Termin składania podań o rejsy na s/y Hipolit upływa 31 stycznia br.

 

3. Termin składania podań o rejsy na jachtach klubowych upływa 28 lutego br.

 

 

Sekretarz Klubu

 Tomasz Kubski

Życzenia
2015-12-21

Wigilia klubowa
2015-12-03

Wymiana desek na pomostach
2015-11-13

Akcja wyciągania z wody jachtów klubowych
2015-11-03

 

Akcja wyciągania z wody jachtów klubowych
odbędzie się w sobotę
 7 listopada o godz. 10.00

 

Prosimy o liczny udział :-) 

 

Zarząd KŻ „Odlewnik”


prace porządkowe przed zakończeniem sezonu żeglarskiego
2015-10-20

 

W dniach 21 (środa) i 22 (czwartek) października od godz. 16.30

na przystani prowadzone będą

prace porządkowe przed zakończeniem sezonu żeglarskiego.

Apelujemy do wszystkich Koleżanek
i Kolegów o liczny i aktywny udział.

 

Zarząd Klubu


Zakończenie sezonu żeglarskiego 2015
2015-10-19

 

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2015

Zapraszamy Członków Klubu oraz gości
na uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego 2015,
które odbędzie się w sobotę 24 października
o godzinie 16.00 
w siedzibie Klubu
nad jeziorem Grzymisławskim ul. Jeziorna 6


Zarząd KŻ „Odlewnik”


Regaty o Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego
2015-10-06

 

W sobotę 10 października
o godz. 10:00 
odbędą się

 

Regaty o „Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego” 

 

Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów
zapraszamy do udziału. :-)

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

Zarząd Klubu
Żeglarskiego „Odlewnik”


REGATY JACHTÓW KABINOWYCH wg. formuły przeliczeniowej
2015-09-15

 

W sobotę 19 września o godz. 10:00 odbędą się



 

Regaty jachtów kabinowych

wg. formuły przeliczeniowej





Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów

zapraszamy do udziału. :-)



Właścicieli nowych jachtów prosimy o zgłoszenie się
do pomiaru żagli do piątku 18 września.



Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

 

Sekretarz Klubu

Tomasz Kubski


 

regaty jachtów typu Sasanka i Mors
2015-08-31

 

 

W sobotę 5 września o godz. 10:00 odbędą się

 

 

 

regaty jachtów typu Sasanka i Mors

 

 

 

Wszystkich armatorów zapraszamy do udziału :-)

 

 

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

 

 

 

 

 

Zarząd Klubu

Żeglarskiego Odlewnik

Regaty Optymistów
2015-08-24

Regaty Samotników - wyniki
2015-06-30

 

Regaty Samotników

28.06.2015r.


 

Lp.

Jacht/załoga

Miejsce

1

MARKUS

Marek Mikołajczak

 

1

2

MOROWY

Barbara Mor

 

10

3

MARAGA

Marek Cieślak

 

7

4

JOKER

Franciszek Adamski

 

8

5

SAGITTA

Piotr Klepacki

 

5

6

ANNA MONIKA

Dariusz Teodorczak

 

12

7

MMM-ka

Maciej Kardasz

 

6

8

STONA

Jacek Wencka

 

2

9

OMEGA 286

Eugeniusz Sikora

 

9

10

FINJA

Michał Pruchnik

 

11

11

BRELOK

Zdzisław Lis

 

15

12

OMEGA 674

Paweł Szymenderski

 

4

13

YELLOW FEVER

Marek Kardasz

 

3

14

DUŃCZYK

Krzysztof Siestrzencewicz

 

13

15

400”

Sławomir Juźwiak

 

14

 

Regaty Samotników
2015-06-24

 

W sobotę 27 czerwca
o godz. 10:00 odbędą się

 



Regaty Samotników.

 



Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów zapraszamy do udziału. :-)



W regatach udział biorą jachty mogące płynąć

pod minimum dwoma żaglami :-)



Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

 

 

 

 

Sekretarz Klubu

Tomasz Kubski


prace porządkowe na korcie
2015-06-16

 

W czwartek 18 czerwca od godz. 16.30

prowadzone będą

prace porządkowe na korcie.

 

Apelujemy do wszystkich Koleżanek i Kolegów
o liczny i aktywny udział.

 

 

 

 

 

Sekretarz Klubu

 

Tomasz Kubski


REGATY W KLASIE „OMEGA” - wyniki
2015-06-09

REGATY W KLASIE „OMEGA”

O PUCHAR BURMISTRZA ŚREMU

7 czerwca 2015r.

 

Nazwiska załóg

I

bieg

II

bieg

Liczba

punktów

Klasyfikacja

końcowa

Paweł Szymenderski

Gizela Cieślak

 

PO 674

4

2

6

2

Jacek Wencka

Waldemar Wencka

 

PO 672

3

3

6

3

Krzysztof Oduliński

Michał Adamczyk

 

PO 673

2

5

7

4

Tomasz Bartkowiak

Damian Szelejewski

Kuba Szelejewski

 

PO 33

 

DNF

3

9

5

Maciej Kardasz

Marek Kardasz

 

PO 286

1

1

2

1

REGATY w klasie Omega
2015-06-02

 

REGATY (nie przesiadkowe)
w klasie Omega

z okazji DNI ŚREMU

 

 

odbędą się w niedzielę 7 czerwca.

Zbiórka załóg o godz. 10.00

 

 

 

Dzierżawcy Omeg zobowiązani są do przygotowania jachtów
oraz skompletowania załóg do regat.

 

 

 

Zarząd Klubu


WYKAZ PRAC NA SEZON 2015
2015-05-12

WYKAZ PRAC NA SEZON 2015

Możliwych do realizowania w ramach odpracowania godzin

 

 

Rodzaj prac

Osoba nadzorująca

Praca jako gospodarz przystani.

Zarząd, poniedziałki godz. 18:00

Przygotowanie s/y Carmen do sezonu.

Paweł Szymenderski

Remont Morsa.

Paweł Szymenderski

Malowanie drzwi oraz naprawa bramy od hangaru DZ.

Franek Adamski

Kontrola i wymiana desek na pomostach

+ nabicie nowych gwoździ.

Paweł Szymenderski

Renowacja kominka.

Roman Młodak

Renowacja ławek.

Franek Adamski

Mycie ścian w pokoiku.

Franek Adamski

Porządki w wiacie - usunięcie wszystkich elementów od nieużywanych konstrukcji do zimowania jachtów.

Franek Adamski

Wymiana płytek na schodach.

Franek Adamski

Napraw kosztki brukowej pod masztem.

Roman Młodak

Remot tablic ogłoszeniowych.

Roman Młodak

 

 

 

Sekretarz Klubu

Tomasz Kubski

REGATY OTWARCIA SEZONU - WYNIKI
2015-05-12

REGATY OTWARCIA SEZONU

9 MAJA 2015 R





 

Lp.

 

ZAŁOGA

 

 

JACHT

 

MIEJSCE

1

Maciej Cieślak

Marek Cieślak

MARAGA

3

2

Krzysztof Siestrzencewicz

Ewa Łęcka

DUŃCZYK

8

3

Paweł Szymenderski

OMEGA

2

4

I Wachta – Waldek Nowicki, Anna Skrzypczak, Piotr Skrzypczak, Sandra Silbernagel

GIGA

14

5

V Wachta – Filip Młodak, Marek Tomczyk, Edward Przybylski, Maciej Biernacki,

TL

12

6

VI Wachta – Marek Królikowski, Wojciech Pietrzak, Marek Wojciechowski, Piotr Skrzypczak, Antkowiak

OMAR

13

7

Jerzy Naskręt , Roman Szydłowski

OMEGA 672

11

8

Eugeniusz Sikora, Przemek Silbernagel

OMEGA 286

5

9

Michał Pruchnik , Szelejewski Damian, Dominik Pruchnik, Kuba Szelejewski

FINIA

10

10

Piotr Klepacki, Iwona Klepacka

SAGITA

6

11

Piotr Jastrząbek, Jakub Jastrząbek

Omega 33

9

12

Doniu Nowakowski, Andrzej Szczepaniak, Jasiu Kopycki

Omega 673

4

13

Jacek Wencka, Waldemar Wencka

STONA

1

14

Darek Teodorczak, Tadeusz Sikora

ANNA MONIKA

7

 

 

 

 

REGATY WSZYSTKICH KLAS
2015-05-05

 

9 maja br. odbędą się

 

 

REGATY WSZYSTKICH KLAS Z OKAZJI OTWARCIA SEZONU ŻEGLARSKIEGO

 

 

 

Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów
zapraszamy do udziału.

 

Zbiórka załóg w sobotę o godz. 10.00

 

 

 

 

Zarząd Klubu               


Otwarcie sezonu żeglarskiego 2015
2015-04-20

 

Otwarcie sezonu żeglarskiego 2015!

 

Zapraszamy wszystkich członków Klubu oraz gości
na uroczyste otwarcie „Sezonu żeglarskiego 2015”,
które odbędzie się 25 kwietnia (sobota) 2015r. o godzinie 16.00
w siedzibie Klubu nad jeziorem Grzymisławskim, ul. Jeziorna 6


Zarząd KŻ „Odlewnik”


prace porządkowe
2015-04-20

 

W dniach 22 (środa) i 23 (czwartek) kwietnia od godz. 16.30

na przystani będą prowadzone

prace porządkowe przed otwarciem sezonu żeglarskiego.

Apelujemy do wszystkich Koleżanek
i Kolegów o liczny i aktywny udział.

 

Zarząd Klubu

Życzenia
2015-04-02

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW KLUBU
2015-02-03

 

Zarząd Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” Śrem zawiadamia o

 

WALNYM ZEBRANIU CZŁONKÓW KLUBU

(SPRAWOZDAWCZYM),



które odbędzie się w niedzielę 1 marca 2015r. 

o godz. 11.00 w siedzibie Klubu.

 II termin zebrania: 1 marca 2015r. o godz. 11.30

 

 

 

                 Sekretarz Klubu                                       Komandor Klubu

 

                 Tomasz Kubski                                      Paweł Szymenderski

 

 

 


Porządek obrad Walnego Zgromadzenia Członków 1 marca 2015 r.


1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór przewodniczącego i sekretarza zebraniaoraz Komisji Skrutacyjnej. 
3. Przyjęcie proponowanego porządku obrad. 
4. Sprawozdanie Zarządu z działalności Klubu za rok 2014. 
5. Sprawozdanie finansowe za rok 2014. 
6. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2014.
7. Przedstawienie planu pracy i planu finansowego na rok 2015.
8. Wybór Delegatów na Sejmik WOZŻ.
9. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia miesięcznej składki członkowskiej na rok 2015.
10. Wolne głosy i wnioski.
11. Zakończenie Zebrania.

 

 

                 Sekretarz Klubu                                        Komandor Klubu

 

                 Tomasz Kubski                                       Paweł Szymenderski


Kurs - Żeglarz Jachtowy
2015-01-22

Potrzebna pomoc dla syna naszego kolegi klubowego.
2015-01-21

Przypomnienie o terminach
2015-01-13

 

Zarząd Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” Śrem przypomina:

 

1. Termin składania podań o dzierżawę jachtów mija 31 stycznia br.

 

2. Termin składania podań o rejsy na s/y Hipolit upływa 31 stycznia br.

 

3. Termin składania podań o rejsy na jachtach klubowych upływa 28 lutego br.

 

 

Sekretarz Klubu

 Tomasz Kubski

Życzenia
2014-12-18

Wigilia klubowa
2014-12-02

Akcja sprzątania liści
2014-11-18

2014-11-02

 

Akcja wyciągania z wody jachtów klubowych
odbędzie się w sobotę
 8 listopada o godz. 10.00

 

Prosimy o liczny udział :-) 

 

Zarząd KŻ „Odlewnik”


2014-10-22

 

prace porządkowe
2014-10-21

 

W dniach 22 (środa) i 23 (czwartek) października od godz. 16.30

na przystani prowadzone będą

prace porządkowe przed zakończeniem sezonu żeglarskiego.

Apelujemy do wszystkich Koleżanek
i Kolegów o liczny i aktywny udział.

 

Zarząd Klubu


Zakończenie sezonu żeglarskiego 2014
2014-10-21

 

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2014

Zapraszamy Członków Klubu oraz gości
na uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego 2014,
które odbędzie się w sobotę 25 października
o godzinie 16.00 
w siedzibie Klubu
nad jeziorem Grzymisławskim ul. Jeziorna 6


Zarząd KŻ „Odlewnik”


Klasyfikacja generalna regat o „Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego
2014-10-13

 

Klasyfikacja generalna regat

o „Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego”

11.10.2014 r

 

  1. Stona - Jacek Wencka, Hania Wencka

  2. Markus - Marek Mikołajczak, Ania Mikołajczak

  3. Maraga - Maciej Cieślak, Marek Cieślak

  4. Omega PO286 - Eugeniusz Sikora, Wojciech Górnaś

  5. Nautica - Maciej Kardasz, Marek Kardasz

  6. Omega PO 673 - Waldemar Nowicku, Piotr Jastrzabek

  7. Joker - Franciszek Adamski, Paweł Mikołajczak

  8. Omega PO 674 - Paweł Szymenderski, Miłka Komorowska

  9. Sagitta - Piotr klepacki, Iwona Klepacka

  10. Morowy - Barbara Mor, Henryk Mor

  11. Jellow Fever - Giles Reitiens

  12. Tango - Paweł Kmiecik, Bartek Kmiecik

  13. Joanna - Bogdan Spochacz, Jerzy Kamiński

  14. Horyzont - Stanisław Mikołajczak, Barbara Mikołajczak

  15. eMMMka - Jędrzej Kardasz, Wojtek Kardasz, Marian Kardasz

  16. Finja - Michał Pruchnik, Emilia Pruchnik, Dominik Pruchnik

  17. Bar Młodzieży - Tomasz Kubski, Michał Tomaszewski

  18. Duńczyk - Krzysztof Siestrzencewicz, Ewa Łęcka, Barbara Płotkowiak, Jacek Płotkowiak

  19. Puma - Andrzej Szczepaniak, Doniu Nowakowski

  20. Kasia - Tomasz Grzegorczyk, Tomasz Bartkowski

  21. Brelok - Zdzisław Lis, Marek Tomczyk

  22. Bolero - Bolesław Matuszewski, Błażej Matuszewski

  23. Bonis Awibus - Włodzimierz Matuszak, Filip Matolak

  24. Omega PO 672 - Jerzy Naskręt, Roman Szydłowski

  25. TL - Eugeniusz Polowczyk, Marek Selmoser

  26. Foka - Julian Bąkowski, Ludwik Olejniczak

  27. Giga - Ryszard Szymaszkiewicz, Jan Leśniak, Mirosław Wyrembowski

  28. Optymist - Oskar Reitiens

 

DNF Omar - Jerzy Sadzikowski, Filip Weber

 

 

 

Regaty o Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego
2014-10-07

 

W sobotę 11 października
o godz. 10:00 
odbędą się

 

Regaty o „Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego” 

 

Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów
zapraszamy do udziału. :-)

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

Zarząd Klubu
Żeglarskiego „Odlewnik”

REGATY JACHTÓW KABINOWYCH wg. formuły przeliczeniowej - wyniki
2014-09-29

REGATY JACHTÓW KABINOWYCH

wg. formuły przeliczeniowej

27 wrzesień 2014r.

 

Nazwa jachtu / Załoga

Klasyfikacja

końcowa

MARKUS

M. Mikołajczak A. Mikołajczak

1

JOKER

F. Adamski, P. Mikołajczak

 

FINJA

M. Pruchnik, E. Pruchnik, Dominik

8

STONA

J. Wencka, H. Wencka

2

ANNA MONIKA

D. Teodorczak, E. Sikora

7

MARAGA

M. Cieślak, M. Cieślak

5

SAGITTA

P. Klepacki, I. Klepacka

3

BAR MŁODZIEŻY

T. Kubski, M. Tomaszewski

9

LANAVERRE- NEMO

J. Suszka, P. Haremski

10

BOLERO

Bolesław Matuszewski

11

KRZYSIEK

A Bąkowski, J. Bąkowski

12

MOROWY

B. Mor R.Trzciński ,Janek, Wojtek

4

eMMM-ka

Marian Kardasz

6

 

Szczegółowe wyniki >>

Regaty jachtów kabinowych wg. formuły przeliczeniowej
2014-09-23

 

W sobotę 27 września o godz. 10:00 odbędą się

 

Regaty jachtów kabinowych
wg. formuły przeliczeniowej  

 

Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów
zapraszamy do udziału. :-)

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

Zarząd Klubu
Żeglarskiego „Odlewnik”

Regaty o Puchar Starosty w klasie Omega
2014-09-05

 

W sobotę 13 września o godz. 10:00 odbędą się

 

Regaty o Puchar Starosty
w klasie Omega

 

Wszystkich dzierżawców omeg zapraszamy do udziału :-)

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30

Zarząd Klubu
Żeglarskiego „Odlewnik”


Wyniki regat w klasie Mors i Sasanka
2014-09-03

Regaty w klasie Mors i Sasanka

30.08.2014

 

 

Mors

 

Lp.

Jacht/załoga

I

bieg

II bieg

DOGRYWKA

Punkty

Miejsce

1

MARKUS

M. Mikołajczak, A. Mikołajczak

 

2

1

1

3

1

2

MOROWY

B. Mor, H. Mor

 

3

3

-

6

3

3

BAR MŁODZIEŻY

T. Kubski

 

4

4

-

8

4

4

JOKER

F. Adamski, B. Matuszewski

 

1

2

2

3

2

 

 

 

 

 

Sasanka

 

Lp.

Jacht/załoga

I

bieg

II bieg

III bieg

Punkty

Miejsce

1

SAGITA

P. Klepacki, I. Klepacka

 

2

1

-

3

1

2

ANNA MONIKA

D. Teodorczak,

 

5

4

-

9

4

3

MMM-ka

Kardasz, Kardasz, Kardasz

 

3

2

-

5

3

4

KRAKUS

W. Morawski, L. Rogoziński

 

1

3

-

4

2

5

HORYZONT

S. Mikołajczak, B. Mikołajczak

 

4

5

-

9

4

 

 

 

 

 

 

Wyniki regat w klasie OPTYMIST 40+
2014-09-03

Regaty w klasie:

OPTYMIST 40+

30.08.2014

 

Eliminacje I tura

 

jacht

załoga

I bieg

1

Nowicki Waldemar

5

2

Mikołajczak Piotr

2

3

Szymenderski Paweł

1

4

Mikołajczak Marek

3

5

Mikołajczak Ania

4

 

Eliminacje II tura

 

jacht

załoga

I bieg

1

Adamski Franciszek

5

2

Wencka Jacek

2

3

Mor Barbara

3

4

Kardasz Maciej

1

5

Kardasz Marek

4

Bieg FINAŁOWY

 

jacht

załoga

I finałowy

1

Mikołajczak Piotr

3

2

Kardasz Maciej

1

3

Szymenderski Paweł

2

4

Wencka Jacek

5

5

Mor Basia

4

regaty jachtów typu Sasanka i Mors
2014-08-26

 

 

W sobotę 30 sierpnia o godz. 10:00 odbędą się

 

 

 

regaty jachtów typu Sasanka i Mors

 

 

 

Wszystkich armatorów zapraszamy do udziału :-)

 

 

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

 

 

 

 

 

Zarząd Klubu

Żeglarskiego Odlewnik

 

regaty jachtów typu Optymist z okazji 45 lecia Klubu
2014-08-26

 

W sobotę 30 sierpnia o godz. 16:00 odbędą się

 

 

 

regaty jachtów typu Optymist
z okazji 45 lecia Klubu.

 

 

 

Minimalny wiek sternika to 45 lat :)

 

 

 

Zbiórka załóg o godz. 16.00

 

 

 

 

 

 

Zarząd Klubu

Żeglarskiego Odlewnik

Spotkanie przy ognisku i szantach.
2014-08-26

 

Koleżanki i Koledzy!

 

Zapraszamy na spotkanie

przy ognisku i szantach.

 

Klub organizuje kiełbaski :-)

 

Spotykamy się w sobotę po regatach Optymistów :)

 

 

 

Zarząd Klubu

Regaty samotników  29.06.2014r.
2014-06-30

Nazwa jachtu: Sternik:
1 Omega PO 674 Szymenderski Paweł
2 MARKUS Mikołajczak Marek
3 STONA Wencka Jacek
4 MARAGA Cieślak Maciej
5 Omega PO 672 Sadzikowski Jerzy
6 JOKER Adamski Franciszek
7 MOROWY Mor Barbara
8 Bar Młodzieży Kubski Tomek
9 Finia Pruchnik Michał
10 Anna Monika Teodorczak Dariusz
11 MałyTyGiel Giel Przemo
12 Lanaverre 510
Suszka Jan
13 BOLERO Matuszewski Bolesław
14 BRELOK Lis Zdzisław
15 KRZYSIEK Bąkowski Arek
16 OMAR Królkiowski Marek
17 Yellow Fever Gilles Reyntjens
oraz Najmłodszy uczestnik regat - Oskar Reyntjens

 

Foto >>


Regaty Samotników
2014-06-24

 

W niedzielę 29 czerwca
o godz. 10:00 odbędą się

 



Regaty Samotników.

 



Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów zapraszamy do udziału. :-)



W regatach udział biorą jachty mogące płynąć

pod minimum dwoma żaglami :-)



Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

 

 

 

 

Sekretarz Klubu

Tomasz Kubski


Regaty w klasie Omega - wyniki
2014-06-09

Regaty w klasie Omega z okazji Dni Śremu
o Puchar Burmistrza
07-08.06.2014 r

 

 

Omega/Załoga PO 33 PO 286 PO 672 PO 673 PO 674 PKT Miejsce
Szymenderski Paweł, Nowacki Jerzy, Szymenderski Jakub II II II II III 11 2
Wencka Jacek, Wencka Waldemar III I I II III 10 1
Adamski Franciszek,                       Matuszewski Bolesław IV IV I I III 13 3
Bartkowiak Roman, Bartkowiak Tomasz I V IV IV III 17 4
Sadzikowski Jerzy, Sadzikowska Zuzanna V V V IV V 24 5

 

FOTO >>

 


REGATY przesiadkowe w klasie Omega
2014-06-03

 

REGATY przesiadkowe

w klasie Omega

z okazji DNI ŚREMU

 

 

odbędą się 7-8 czerwca
w sobotę i niedzielę.

Zbiórka załóg o godz. 10.00

 

 

 

Prosimy dzierżawców Omeg o przygotowanie jachtów
oraz skompletowanie załóg do regat.

REGATY WSZYSTKICH
2014-05-06

 

10 maja br. odbędą się

 

 

REGATY WSZYSTKICH KLAS Z OKAZJI OTWARCIA SEZONU ŻEGLARSKIEGO

 

 

 

Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów
zapraszamy do udziału.

 

Zbiórka załóg w sobotę o godz. 10.00

 

 

 

 

Zarząd Klubu               


Termin rozliczenia godzin
2014-04-27

 

Zarząd Klubu przypomina:

 

31 maja 2014r.

 

mija termin rozliczenia godzin

pracy oraz usunięcia jachtów z kortu.

 

 

 

 

Sekretarz Klubu

Tomasz Kubski

prace porządkowe
2014-04-15

 

W dniach 23 (środa) i 24 (czwartek) kwietnia od godz. 16.30

na przystani będą prowadzone

prace porządkowe przed otwarciem sezonu żeglarskiego.

Apelujemy do wszystkich Koleżanek
i Kolegów o liczny i aktywny udział.

 

Zarząd Klubu

Otwarcie sezonu żeglarskiego 2014
2014-04-15

 

Otwarcie sezonu żeglarskiego 2014

Zapraszamy wszystkich członków Klubu oraz gości
na uroczyste otwarcie „Sezonu żeglarskiego 2014”,
które odbędzie się 26 kwietnia (sobota) 2014r. o godzinie 16.00
w siedzibie Klubu nad jeziorem Grzymisławskim, ul. Jeziorna 6


Zarząd KŻ „Odlewnik”


prace porządkowe
2014-04-01

 

Dnia 4 kwietnia (piątek)
od godz. 16.00

na przystani będą prowadzone

prace porządkowe.

 

Apelujemy do wszystkich Koleżanek i Kolegów
o liczny i aktywny udział.

 

Zarząd Klubu

Zenek na wiecznej wachcie...
2014-03-26

szanty
2014-03-25

 

Koleżanki i Koledzy!


Wszystkich, którzy chcą pośpiewać wspólnie szanty zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 18:00.

Zarząd Klubu

WYKAZ PRAC NA SEZON 2014
2014-03-06

 

WYKAZ PRAC NA SEZON 2014

Możliwych do realizowania w ramach odpracowania godzin

 

Rodzaj prac

Termin

Osoba nadzorująca

Praca jako gospodarz przystani.

Wybrany tydzień

Zarząd, poniedziałki godz. 18:00

Remont Morsa.

 

Roman Bartkowiak

Malowanie drzwi oraz naprawa bramy od hangaru DZ.

 

Franek Adamski

Renowacja kominka.

W okresie letnim

Paweł Szymenderski

Instalacja kominka wentylacyjnego w sanitariacie zewnętrznym.

 

Roman Młodak

Renowacja ławek.

 

Franek Adamski

Mycie elewacji hangaru od strony toalety zewnętrznej.

 

Franek Adamski

Naprawa slipu zjazdowego z hangaru DZ.

 

Paweł Szymenderski

Mycie ścian w pokoiku.

 

Franek Adamski

Szlifowanie / malowanie bram i furtek.

 

Franek Adamski

Odprowadzenie wody przy plaży.

 

Roman Młodak

Porządki w wiacie - usunięcie wszystkich elementów od nieużywanych konstrukcji do zimowania jachtów.

 

Franek Adamski

Malowanie slipu.

 

Franek Adamski

Remont przyczepy od Hipolita.

 

Paweł Szymenderski, Tomek Kubski

Montaż wentylacji / wywiewów w toalecie wewnętrznej .

 

Roman Młodak

Dokończenie prac w sanitariacie wewnętrznym.

 

Roman Młodak

Remot tablic ogłoszeniowych.

 

Tomek Kubski

 

 

 

 

Sekretarz Klubu

Tomasz Kubski

NOWE KLUCZE
2014-02-15

 

Koleżanki i koledzy !

 

 

 

Podczas Walnego Zebrania Członków rozdane zostaną

NOWE KLUCZE

DO POKOJU KLUBOWEGO ORAZ TOALETY ZEWNĘTRZNEJ.

 

Nowe klucze będą w użyciu od Walnego.

 

Sekretarz Klubu

Tomasz Kubski

 


Kurs na stopień żeglarza jachtowego
2014-01-31
Prace przy pomoście cumowniczym
2014-01-28

 

W najbliższą sobotę od godz. 10:00

na przystani będą prowadzone prace związane
z usztywnieniem pomostu cumowniczego.

 

Będziemy z lodu wbijać rury w dno jeziora.


PROSIMY o liczny udział, potrzeba wielu silnych rąk :)


 

Zarząd Klubu  

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW
2014-01-28

 

Zarząd  Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” Śrem zawiadamia o

WALNYM ZEBRANIU CZŁONKÓW (SPRAWOZDAWCZYM),

które odbędzie się w niedzielę 23 lutego 2014r. 

o godz. 11.00 w siedzibie Klubu.

 II termin zebrania: 23 lutego 2013r. o godz. 11.30

 


                Sekretarz Klubu                                                   Komandor Klubu

                 Tomasz Kubski                                                 Paweł Szymenderski

 


 

 

Porządek obrad Walnego Zgromadzenia Członków 23 lutego 2014 r.

 


1. Otwarcie zebrania. 

2. Wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania oraz Komisji Skrutacyjnej 

3. Przyjęcie proponowanego porządku obrad. 

4. Sprawozdanie Zarządu z działalności Klubu za rok 2013. 

5. Sprawozdanie finansowe za rok 2013. 

6. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2013. 

7. Przedstawienie planu pracy i planu finansowego na rok 2014.

8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia miesięcznej składki członkowskiej na rok 2014.

9. Podjęcie uchwał w sprawie zmian w regulamiach.

10. Wolne głosy i wnioski

11. Zakończenie Zebrania

 

 

              Sekretarz Klubu                                                     Komandor Klubu

              Tomasz Kubski                                                 Paweł Szymenderski

Potrzebna pomoc dla syna naszego kolegi klubowego.
2014-01-16

Przypomnienie o terminach
2014-01-14

 

Zarząd Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” Śrem przypomina:

 

1. Termin składania podań o dzierżawę jachtów mija 31 stycznia br.

 

2. Termin składania podań o rejsy na s/y Hipolit upływa 31 stycznia br.

 

3. Termin składania podań o rejsy na jachtach klubowych upływa 28 lutego br.

 

 

Sekretarz Klubu

 Tomasz Kubski

Życzenia świąteczne
2013-12-16

Spotkanie wigilijne
2013-12-02

Szanty na przystani
2013-11-19

 

Koleżanki i Koledzy!

 

Wszystkich, którzy chcą pośpiewać
wspólnie szanty
zapraszamy na spotkanie w najbliższy
piątek o godz. 18:00.





Zarząd Klubu

Akcja wyciągania z wody jachtów klubowych
2013-10-25

 

Akcja wyciągania z wody jachtów klubowych
odbędzie się w sobotę
 9 listopada o godz. 10.00

 

Prosimy o liczny udział :-) 

 

Zarząd KŻ „Odlewnik”

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2013
2013-10-20

 

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2013

Zapraszamy Członków Klubu oraz gości
na uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego 2013,
które odbędzie się w sobotę 26 października o godzinie 16.00
w siedzibie Klubu nad jeziorem Grzymisławskim ul. Jeziorna 6

Zarząd KŻ „Odlewnik”


prace porządkowe
2013-10-15

 

W dniach 23 (środa) i 24 (czwartek) października od godz. 16.30

na przystani prowadzone będą

prace porządkowe przed zakończeniem sezonu żeglarskiego.

Apelujemy do wszystkich Koleżanek
i Kolegów o liczny i aktywny udział.


Wyniki regat
2013-10-14

Klasyfikacja generalna regat

o „Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego”

12.10.2013 r

 

  1. Omega PO 674 – Jakub Szymenderski, Paweł Szymenderski
  2. Markus – Marek Mikołajczak, Ania Mikołajczak
  3. Omega PO 286 – Filip Młodak, Roman Młodak
  4. eMMMka – Maciej Kardasz, Marek Kardasz, Jędrzej Kardasz, Wojciech Kardasz
  5. Maraga – Marek Cieślak, Błażej Matuszewski
  6. Morowy – Barbara Mor, Henryk Mor
  7. Yellow Fever – Ania Reitiens, Giles Reitiens, Oskar Reitiens
  8. Joanna – Bogdan Spochacz, Jerzy Kamiński, Jerzy Statnik
  9. Omega PO 33 – Marian Kardasz, Jan Leśniak, Ryszard Szymaszkiewicz
  10. Bar Młodzieży – Tomasz Kubski, Michał Tomaszewski, Tomasz Lewandowski
  11. Finia – Michał Pruchnik, Jacek Świtalski
  12. Puma – Edward Nowakowski, Andrzej Szczepaniak
  13. Sagita – Piotr Klepacki, Iwona Klepacka
  14. Tango – Paweł Kmiecik, Bartosz Kmiecik
  15. MAŁyTyGIEL – Przemysław Giel, Małgorzata Wójcik, Bartosz Wójcik
  16. Bolero – Bolesław Matuszewski, Michał Matuszewski
  17. Katie   – Tomasz Bartkowski
  18. Omega PO 672 – Jerzy Naskręt, Roman Szydłowski
  19. Omar – Marek Królikowski, Eugeniusz Grabowski
  20. Bonis Avibus – Włodzimierz Matuszak, Sandra Matuszak
  21. Balou – Marcin Himel, Paweł Wieczorek
  22. Duńczyk – Krzysztof Siestrzencewicz, Ewa Łęcka
  23. Anna Monika – Dariusz Teodorczak, Marek Grześ
  24. Krzysiek – Arkadiusz Bąkowski , Jan Suszka
  25. TL – Eugeniusz Polowczyk, Marek Selmoser
  26. Horyzont – Stanisław Mikołajczak, Stanisław Ławniczak
  27. Brelok – Zdzisław Lis, Miłka Komorowska
  28. Krakus – Mieczysław Morawski, Leszek Rogoziński
  29. Pinka  – Paweł Mikołajczak, Kinga Mikołajczak, Piotr Latanowicz
  30. Claudia – Edward Mikołajczak, Waldemar Glinkowski

DNF Joker – Franciszek Adamski, Roman Sikora
DNF Omega PO 673 – Jerzy Nowacki, Dariusz Mroziewicz

DNF Stona – Jacek Wencka, Waldemar Wencka

 

FOTO >>

Regaty o Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego
2013-10-07

 

W sobotę 12 października
o godz. 10:00 
odbędą się

 

Regaty o „Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego” 

 

Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów
zapraszamy do udziału. :-)

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

Zarząd Klubu
Żeglarskiego „Odlewnik”

REGATY JACHTÓW KABINOWYCH wg formuły przeliczeniowej
2013-09-29

REGATY JACHTÓW KABINOWYCH

wg formuły przeliczeniowej

28.09.2013

 

Nazwa jachtu / Załoga

Klasyfik.

końcowa

Bar Młodzieży

T. Kubski

6

Krzysiek

A. Bąkowski, J. Suszka

10

Omar

M. Królikowski, E. Grabowski

14

eMMM-ka

M. Kardasz, Jędrzej, Wojciech

6

Puma

A. Szczepaniak, E. Nowakowski

8

Brelok

Z. Lis, D. Mroziewicz

4

Maraga

M. Cieślak, M, Cieslak

3

Stona

J. Wencka, W. Wencka

1

Horyzont

S.Mikołajczak, Ławniczak

13

Anna Monika

D.Teodorczk, E.Sikora

12

Finia

M. Pruchnik, J. Świtalski

5

Markus

M. Mikołajczak, A. Mikołajczak

2

Mały Tygiel

F. Młodak, M. Wójciuk, B.Wójcik

15

Bolero

B. Matuszewski, B. Matuszewski

9

Claudia

J. Sadzikowski, W. Glinkowski

11

 

Wyniki szczegółowe >>    Foto >>
   
Regaty jachtów kabinowych
2013-09-22

 

W sobotę 28 września o godz. 10:00 odbędą się

 

Regaty jachtów kabinowych
wg. formuły przeliczeniowej  

 

Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów
zapraszamy do udziału. :-)

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

Zarząd Klubu
Żeglarskiego „Odlewnik”

Wyniki regat
2013-09-21
Regaty w klasie Omega o Puchar Starosty
21.09.2013 r






Omega/Załoga I II III PKT Miejsce
PO 33 / Roman Bartkowiak, Tomasz Bartkowiak I I I 3 I
PO 286 / Filip Młodak, Roman Młodak III III IV 10 IV
PO 672 / Zuzanna Sadzikowska, Jerzy Sadzikowski IV V V 14 V
PO 673 / Franciszek Adamski, Jerzy Nowacki II IV III 9 III
PO 674 / Jakub Szymenderski, Paweł Szymenderski V II II 9 II
Chrzest
2013-09-08

Regaty o Puchar Starosty w klasie Omega
2013-08-26

 

W sobotę 21 września o godz. 10:00 odbędą się

 

Regaty o Puchar Starosty
w klasie Omega

 

Wszystkich dzierżawców omeg zapraszamy do udziału :-)

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30

Zarząd Klubu
Żeglarskiego „Odlewnik”

parada jachtów
2013-08-26

 

W sobotę 31 sierpnia o godz. 21.00 odbędzie się

 

parada jachtów w ramach zakończenia lata na plaży.

 

Zapraszamy wszystkich Członków Klubu, armatorów i dzierżawców jachtów do licznego udziału w tym promującym nasz Klub pokazie. Prosimy o przygotowanie atrakcyjnego oświetlenia żagli. W trakcie parady z jachtów odpalane będą latające lampiony.

 

Zbiórka załóg o godz. 20:30

 

 

Sekretarz Klubu

 Tomasz Kubski


Regaty w klasie Mors i Sasanka - wyniki
2013-08-25

Regaty w klasie Mors i Sasanka

24.08.2013.

 

 

Mors

 

Lp.

Jacht/załoga GENERALKA

I

bieg

II

bieg

III bieg

Punkty

Miejsce

1

MARKUS I

M. Mikołajczak, A. Mikołajczak

 

I

I

I

3

I

2

BAR MŁODZIEŻY VI

T Kubski, D.i J Kozdrowscy

 

III

III

III

9

III

3

JOKER II

F. Adamski, B. Matuszewski

Z. Lis

II

II

II

6

II

 

 

 

 

 

Sasanka

 

Lp.

Jacht/załoga

I

bieg

II bieg

III bieg

Punkty

Miejsce

1

SAGITA III

P. Klepacki, I. Klepacka

 

I

I

I

3

I

2

ANNA MONIKA VII

D. Teodorczak,

L. i D. Bogdanowscy

 

III

IV

DNF

12

IV

3

MMM-ka IV

G. Sikora, J. Świtalski

 

IV

II

II

8

II

4

KRAKUS IV

M. Morawski, L. Rogoziński

 

II

III

III

8

III

 

Foto  >>


regaty Jachtów typu Sasanka i Mors
2013-08-19

 

W sobotę 24 sierpnia o godz. 10:00

odbędą się

 

regaty Jachtów typu Sasanka i Mors

 

Wszystkich armatorów zapraszamy do udziału :-)

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30


Zarząd Klubu
Żeglarskiego Odlewnik 

Zakończenia lata :(
2013-08-19

 

W sobotę 21 września od godz. 18:00

zapraszamy Koleżanki i Kolegów na

 

imprezę z okazji zakończenia lata

 

 

Zarząd Klubu
Żeglarskiego Odlewnik 

chrzest kuterka m/s „WYBORCZA”
2013-07-08

 

Koleżanki i Koledzy!

 

Zapraszamy na uroczysty chrzest
naszego kuterka
m/s „WYBORCZA”



w sobotę 20 lipca o godz. 18:00.



Po chrzcie zapraszamy na szanty przy ognisku,
kiełbasę
WYBORCZĄ zapewniamy :)





 

 

Zarząd Klubu

Wyniki regat
2013-07-07

 

 

Regaty samotników 7.07.2013

 

  1. Stona - Jacek Wencka
  2. Yellow Fever - Gilles Reintiens
  3. Omega PO-674 - Paweł Szymenderski
  4. Omega PO-673 - Jerzy Nowacki
  5. Maraga - Marek Cieślak
  6. Sagitta - Piotr Klepacki
  7. Krakus - Włodzimierz Morawski
  8. Nautica - Jacek Świtalski
  9. Markus - Marek Mikołajczak
  10. Omega PO-286 - Filip Młodak
  11. Tango - Paweł Kmiecik
  12. Joker - Franciszek Adamski
  13. Emmka - Marian Kardasz
  14. Orion - Przemo Giel
  15. Bar Młodzieży - Tomasz Kubski
  16. Katie - Tomasz Grzegorczyk
  17. Anna Monika - Dariusz Teodorczak
  18. Bolero - Bolesław Matuszewski

DNF. Omega PO-672 - Jerzy Sadzikowski

DNF. Finia - Michał Pruchnik

Regaty Samotników
2013-06-24

 

 

W niedzielę 7 lipca 
o godz. 10:00 odbędą się

 





Regaty Samotników.

 



Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów zapraszamy do udziału. :-)



W regatach udział biorą jachty typu slup i kecz :-)



Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

 

 

 

 

Sekretarz Klubu

Tomasz Kubski

REGATY W KLASIE OMEGA
2013-06-11

REGATY W KLASIE „OMEGA”

O PUCHAR BURMISTRZA ŚREMU

8-9 czerwiec 2013

1 miejsce
Mariusz Złotowski
Mariusz Chempiński
Tomasz Rzepka 


2 miejsce
Franciszek Adamski
Krzysztof Bartkowiak
Dariusz Teodorczak

3 miejsce
Paweł Szymenderski
Tomek Kubski


4 miejsce
Jacek Świtalski
Dariusz Mroziewicz


5 miejsce
Jerzy Naskręt
Hubert Łabutka

 

Zdjęcia z regat >>

Informacja dla windsurfingowców
2013-06-04

 

Uwaga windsurfingowcy!

 

 

Chęć trzymania desek
i żagli w hangarze należy zgłosić pisemnie
do Zarządu Klubu.

 

Zarząd od tego sezonu będzie prowadził ewidencję sprzętu w hangarze.

 

 

 

 

Sekretarz Klubu

 

Tomasz Kubski

Ognisko i szanty
2013-06-03

 

Koleżanki i Koledzy!

 

Zapraszamy na spotkanie

przy ognisku i szantach
po sobotnich regatach.

 

Klub organizuje kiełbaski na ognisko :-)

 

Spotykamy się w sobotę 8 czerwca
o godz. 18.00 na przystani.

 

 

 

Zarząd Klubu


prace porządkowe na korcie
2013-06-03

 

W czwartek 6 czerwca od godz. 16.30

prowadzone będą

prace porządkowe na korcie.

 

Apelujemy do wszystkich Koleżanek i Kolegów
o liczny i aktywny udział.

 

 

 

 

 

Sekretarz Klubu

 

Tomasz Kubski

 

REGATY przesiadkowe w klasie Omega
2013-05-28

 

REGATY przesiadkowe

w klasie Omega

z okazji DNI ŚREMU

 

 

odbędą się 8-9 czerwca
w sobotę i niedzielę.

Zbiórka załóg o godz. 10.00

 

 

 

Prosimy dzierżawców Omeg o przygotowanie jachtów
oraz skompletowanie załóg do regat.

UWAGA NA LINĘ
2013-05-22

 

Koleżanki i Koledzy żeglarze !

 

 

UWAGA NA LINĘ wyciągu „WakePlace” rozwieszoną między brzegami jeziora na wysokości kąpieliska.

 

 

 

Akwen żeglowny został ograniczony.
Obecność liny jest zaznaczona bojkami.

 

 

 

 

 

 

Sekretarz Klubu 

Tomasz Kubski

Termin rozliczenia godzin
2013-05-20

 

Zarząd Klubu przypomina:

 

31 maja 2013r.

 

mija termin rozliczenia godzin

pracy oraz usunięcia jachtów z kortu.

 

 

 

 

Sekretarz Klubu

Tomasz Kubski

REGATY WSZYSTKICH KLAS
2013-05-06

 

11 maja br. odbędą się

 

 

REGATY WSZYSTKICH KLAS Z OKAZJI OTWARCIA SEZONU ŻEGLARSKIEGO

 

 

 

Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów
zapraszamy do udziału.

 

Zbiórka załóg w sobotę o godz. 10.00

 

 

 

 

Zarząd Klubu               


prace porządkowe przed otwarciem sezonu żeglarskiego
2013-04-15

 

W dniach 24 (środa) i 25 (czwartek) kwietnia od godz. 16.00

na przystani będą prowadzone

prace porządkowe przed otwarciem sezonu żeglarskiego.

Apelujemy do wszystkich Koleżanek
i Kolegów o liczny i aktywny udział.

 

Zarząd Klubu

Otwarcie sezonu żeglarskiego 2013
2013-04-12

 

Otwarcie sezonu żeglarskiego 2013

Zapraszamy wszystkich członków Klubu oraz gości
na uroczyste otwarcie „Sezonu żeglarskiego 2013”,
które odbędzie się 27 kwietnia (sobota) 2013 r. o godzinie 16.00
w siedzibie Klubu nad jeziorem Grzymisławskim, ul. Jeziorna 6

Zarząd KŻ „Odlewnik”


PRZYGOTOWANIE HIPOLITA DO SEZONU
2013-04-10

 

PRZYGOTOWANIE HIPOLITA DO SEZONU

 

 

 

Wiem, że pogoda na to nie wskazuje :) ale niedługo Hipolit odbędzie swój pierwszy rejs, a pozostało jeszcze trochę rzeczy do przygotowania.

 

Prace będę prowadzone od piątku 12 kwietnia codziennie do dnia wyjazdu.

 

Plan prac:

  • piątek 12 kwietnia – dokończenie szlifowania, sprzątanie

  • sobota 13 kwietnia – malowanie dna, olejowanie el. drewnianych, prace porządkowe

  • niedziela... wiadomo co ;)

  • poniedziałek, wtorek – sprzątanie jachtu, pakowanie, czyszczenie instalacji wodnej

  • środa – wyjazd z hangaru + przełożenie jachtu na przyczepę

  • czwartek, piątek – mycie jachtu i polerka

  • piątek 19 kwietnia wyjazd :)

 

 

 

Zapraszamy chętnych do w/w prac :-)

 

 

 

                                                                                                                                   Sekretarz Klubu

                                                                                                                                   Tomasz Kubski

Zarząd Klubu na kadencję 2013 - 2016
2013-03-04

Uchwała nr 4/2013

Zarządu Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” Śrem

z dnia 25.02.2013r.

 

w sprawie: wyboru Zarządu Klubu

 

Na podstawie § 3 Regulaminu pracy Zarządu KŻ „Odlewnik” Śrem Zarząd Klubu uchwala co następuje:

 

§ 1

Zarząd klubu na pierwszym posiedzeniu kadencji 2013 – 2017 podjął uchwałę o ukonstytuowaniu się składu Zarządu:

 

  • Komandor : Paweł Szymenderski

  • V-ce Komandor Franciszek Adamski

  • Skarbnik Urszula Bartkowiak

  • Sekretarz Tomasz Kubski

  • Członek Gizela Cieślak

  • Członek Roman Młodak

 

§ 2

Wykonanie uchwały powierza się Komandorowi Klubu.

§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

           Sekretarz Klubu                                                                                   Komandor Klubu

            Tomasz Kubski                                                                                  Paweł Szymenderski

Gospodarz Dyżurny Przystani
2013-03-04

 

Zarząd Klubu informuje:

istnieje możliwość odpracowania 15 godzin na rzecz Klubu
w formie pełnienia funkcji tzw. Gospodarza Dyżurnego Przystani.
Dyżury trwać będą od poniedziałku godz. 18.00
do następnego poniedziałku godz. 18.00.

Zakres prac będzie ustalany na zebraniu Zarządu.


WYKAZ PRAC NA SEZON 2013
2013-03-04

WYKAZ PRAC NA SEZON 2013

Możliwych do realizowania w ramach odpracowania godzin

Rodzaj prac

Termin

Osoba nadzorująca

Praca jako gospodarz przystani

Wybrany tydzień

Zarząd, poniedziałki godz. 18:00

Naprawa zapadniętych przęseł pomostu cumowniczego

Przy niskim stanie wody

Franek Adamski

Remont Morsa

 

Roman Bartkowiak

Malowanie drzwi oraz naprawa bramy od hangaru DZ

 

Franek Adamski

Odnowienie murków przy schodach

 

Franek Adamski

Kontrola i wymiana desek na pomostach

 

Paweł Szymenderski

Renowacja kominka

W okresie letnim

Paweł Szymenderski

Instalacja kominka wentylacyjnego w sanitariacie zewnętrznym

 

Roman Młodak

Uzupełnienie ubytków w posadzce betonowej między slipem a hangarem

 

Roman Młodak

Renowacja ławek

 

Franek Adamski

Naprawa slipu zjazdowego z hangaru DZ

 

Paweł Szymenderski

 

 

                                                                                                                                                         Sekretarz Klubu

                                                                                                                                                         Tomasz Kubski

KURS NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO
2013-01-31
Potrzebna pomoc dla syna naszego kolegi klubowego.
2013-01-25

Prace przy pomoście cumowniczym
2013-01-22

 

W najbliższą sobotę od godz. 9:00

na przystani będą prowadzone prace związane
z usztywnieniem pomostu cumowniczego.

 

Będziemy z lodu wbijać rury w dno jeziora.


PROSIMY o liczny udział, potrzeba wielu silnych rąk :)


 

Zarząd Klubu  

Przypomnienie o terminach
2013-01-19

 

Zarząd Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” Śrem przypomina:

 

1. Termin składania podań o dzierżawę jachtów mija 31 stycznia br.

 

2. Termin składania podań o rejsy na s/y Hipolit upływa 31 stycznia br.

 

3. Termin składania podań o rejsy na jachtach klubowych upływa 28 lutego br.

 

 

Sekretarz Klubu

 Tomasz Kubski

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE
2013-01-14

 

Zarząd  Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” Śrem zawiadamia o

WALNYM ZEBRANIU CZŁONKÓW (SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZYM),

które odbędzie się w niedzielę 24 lutego 2013r. 

o godz. 11.00 w siedzibie Klubu.

 II termin zebrania: 24 lutego 2013r. o godz. 11.30

 


                Sekretarz Klubu                                                   Komandor Klubu

                 Tomasz Kubski                                                 Paweł Szymenderski

 


 

 

PORZĄDEK OBRAD WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW
KLUBU ŻEGLARSKIEGO „ODLEWNIK” ŚREM
24 LUTEGO 2013r:


1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór Przewodniczącego i Sekretarza zebrania oraz Komisji Skrutacyjnej.
3. Przyjęcie proponowanego porządku obrad.
4. Sprawozdanie Zarządu z działalności Klubu w latach 2009-2012 r.
5. Sprawozdanie finansowe za 2012 r.
6. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
7. Udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi.
8. Wybory:

  • Komandora Klubu,
  • Członków Zarządu,
  • Członków Komisji Rewizyjnej,
  • Delegatów na Sejmik WOZŻ.

9. Przedstawienie planu pracy na 2013 rok.
10. Przedstawienie planu finansowego na 2013 rok.
11. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia miesięcznej składki członkowskiej.
12.Wolne głosy i wnioski.
13.Zamknięcie zebrania.

 

 

              Sekretarz Klubu                                                     Komandor Klubu

              Tomasz Kubski                                                 Paweł Szymenderski

Życzenia świąteczne
2012-12-19

Spotkanie wigilijne
2012-12-03

Sprzątanie liści
2012-11-22

Akcja wyciągania z wody jachtów klubowych
2012-10-28

 

Akcja wyciągania z wody jachtów klubowych
odbędzie się w najbliższą sobotę
 3 listopada o godz. 10.00

 

Prosimy o liczny udział :-) 

Powiadomienia SMS
2012-10-23

prace porządkowe przed zakończeniem sezonu żeglarskiego
2012-10-17

 

W dniach 24 (środa) i 25 (czwartek) października od godz. 16.30

na przystani będą prowadzone

prace porządkowe przed zakończeniem sezonu żeglarskiego.

Apelujemy do wszystkich Koleżanek
i Kolegów o liczny i aktywny udział.


Wyniki regat o Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego
2012-10-15

Klasyfikacja generalna regat

o „Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego”

Śrem 13.10.2012 r

 

 

  1. Omega PO – 33 - Roman Bartkowiak, Tomasz Bartkowiak

  2. Stona - Jacek Wencka, Hanna Wencka

  3. Maraga - Marek Cieślak, Maciej Cieślak

  4. Joker - Franciszek Adamski, Zenon Szczęsny

  5. Joanna - Bogdan Spochacz, Lubomir Huszcza, Jerzy Stanik

  6. Omega PO – 286 - Eugeniusz Sikora, Sebastian Sikora, Wojciech Górnaś

  7. Sagitta - Piotr Klepacki, Iwona Klepacka

  8. Markus - Marek Mikołajczak, Elżbieta Graca

  9. Yelow Feuer - Gilles Reintiens, Michał Pruchnik

  10. Morowy - Barbara Mor, Henryk Mor, Sławomir Drozd

  11. Finn 99 - Mariusz Chempiński

  12. Omega 674 - Paweł Szymenderski, Lidia Szymenderska, B. Komorowska

  13. Omega 673 - Filip Młodak, Jerzy Nowacki, Mateusz Solecki

  14. Puma - Waldemar Nowicki, Doniu Nowakowski

  15. MMM-ka - Marek Kardasz, Maciej Kardasz, W. Kardasz, J. Kardasz

  16. Nautica 450 - Jacek Świtalski, Dariusz Mroziewicz

  17. Finn 98 - Mariusz Złotowski

  18. Gomar - Paweł Kmiecik, Bartosz Kmiecik

  19. Anna Monika - Dariusz Teodorczak, Roman Młodak

  20. Nasza - Adam Jonkisz, Stanisław Rzepka

  21. Bar Młodzieży - Tomasz Kubski, Michał Tomaszewski, Bartosz Obrzut

  22. Krakus - Mieczysław Morawski, Wł. Morawski, K. Małaszewicz

  23. Bolero - Bolesław Matuszewski, Błażej Matuszewski, Marek Łuczak

  24. TL - Eugeniusz Polowczyk, Marek Selmoser

  25. Omar - Marek Królikowski, Eugeniusz Grabowski

  26. Balou - Marcin Himel, Jan Suszka

  27. DZ - Marian Kardasz, R. Szymaszkiewicz, J. Leśniak, A. Młodak

  28. Duńczyk - Krzysztof Siestrzencewicz, Kazimierz Kobus

  29. Kacper - Roman Sikora

  30. Brelok - Zdzisław Lis

  31. Omega 672 - Jerzy Naskręt

 

Galeria zdjęć >>

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2012
2012-10-14

 

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2012

Zapraszamy członków Klubu oraz gości
na uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego 2012,
które odbędzie się 27 października (sobota) 2012 r. o godzinie 16.00
w siedzibie Klubu nad jeziorem Grzymisławskim ul. Jeziorna 6

Zarząd KŻ „Odlewnik”

 


Regaty o Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego
2012-10-04

 

W sobotę 13 października
o godz. 10:00 
odbędą się

 

Regaty o „Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego” 

 

Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów
zapraszamy do udziału. :-)

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

Zarząd Klubu
Żeglarskiego „Odlewnik”

Regaty w klasie Omega - wyniki
2012-09-25
Regaty w klasie Omega
15.09.2012 r






Omega/Załoga I II III PKT Miejsce
Bolesław Matuszewski, Eugeniusz Sikora 2 4 3 9 III
PO 674 / Paweł Szymenderski, Lidia Szymenderska 3 3 4 10 IV
PO 286 / Filip Młodak, Sebastian Sikora 1 1 1 3 I
PO 672 / Marian Kardasz, Jerzy Naskręt 5 5 5 15 V
PO 673 / Jerzy Nowacki, Dariusz Mroziewicz 4 2 2 8 II
REGATY JACHTÓW KABINOWYCH wg. formuły przeliczeniowej - wyniki
2012-09-25

 

REGATY JACHTÓW KABINOWYCH

wg. formuły przeliczeniowej

22.09.2012

 

Nazwa jachtu / Załoga

Klasyfikacja

końcowa

Joker

F. Adamski, Z. Szczęsny

3

Stona

J. Wenecka, H. Wencka

1

Brelok

Z. Lis, D. Mroziewicz

7

Tango

P. Kmiecik, R. Młodak

8

TL

E. Polowczyk, M. Selmoser

6

Markus

M. Mikołajczak, A. Mikołajczak

2

Anna – Monika

D. Teodorczak

4

Bolero

B. Matuszewski, B.Matuszewski

9

Omar

M. Królikowski, E. Grabowski

11

Puma

A. Szczepaniak, Ł, Ebelewicz

12

Maraga

M. Cieślak, P. Szczeszek

4

Claudia

J. Sadzikowski, W. Glinkowski

10

 

 

Szczegółowe wyniki >>    Galeria zdjęć >>

Regaty jachtów kabinowych
2012-09-11

 

W sobotę 22 września o godz. 10:00 odbędą się

 

Regaty jachtów kabinowych

 

Wszystkich dzierżawców i armatorów jachtów
zapraszamy do udziału. :-)

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30

 

Zarząd Klubu
Żeglarskiego „Odlewnik”

Regaty o Puchar Starosty w klasie Omega
2012-09-11

 

W sobotę 15 września o godz. 10:00 odbędą się

 

Regaty o Puchar Starosty
w klasie Omega

 

Wszystkich dzierżawców omeg zapraszamy do udziału :-)

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30

Zarząd Klubu
Żeglarskiego „Odlewnik”

Regaty w klasie Mors i Sasanka - wyniki
2012-09-08

Regaty w klasie Mors i Sasanka

8.09.2012

 

 

Mors

 

Lp.

Jacht/załoga

I

bieg

II bieg

III bieg

Punkty

Miejsce

1

MOROWY

B. Mor, H. Mor

 

2

1

2

5

II

2

BAR MŁODZIEŻY

M. Tomaszewski

A. Jankowiak

3

3

3

9

III

3

Joker

F. Adamski, Z. Szczęsny

 

1

2

1

4

I

 

 

 

 

 

Sasanka

 

Lp.

Jacht/załoga

I

bieg

II bieg

III bieg

Punkty

Miejsce

1

SAGITA

P. Klepacki, I. Klepacka

 

1

1

1

3

I

2

ANNA MONIKA

D. Teodorczak, M. Pruchnik

 

3

4

4

11

IV

3

MMM-ka

M. Kardasz, R. Szymaszkiewicz

J. Leśniak

4

3

3

10

III

4

KRAKUS

M. Morawski, L. Rogoziński

K. Miłaszewicz

2

2

2

6

II

 

Galeria zdjęć >>

Polary z klubowym logo
2012-09-07

zakończenia lata
2012-09-04

 

W sobotę 8 września od godz. 18:00

zapraszamy Koleżanki i Kolegów na

 

imprezę z okazji zakończenia lata

 

w programie: muzyka na żywo, grill oraz ognisko.

 

Zarząd Klubu
Żeglarskiego Odlewnik 

regaty Jachtów typu Sasanka i Mors
2012-09-04

 

W sobotę 8 września o godz. 10:00

odbędą się

 

regaty Jachtów typu Sasanka i Mors

 

Wszystkich armatorów zapraszamy do udziału :-)

 

Zbiórka załóg o godz. 9.30


Zarząd Klubu
Żeglarskiego Odlewnik 

prace porządkowe przed zakończeniem lata
2012-09-04

 

Uwaga!

W dniach 6 i 7 września od godz. 16.30

na przystani będą odbywać się

prace porządkowe

przed zakończeniem lata.

Zarząd Klubu apeluje do członków

o aktywny udział w tych pracach.

 

Zarząd Klubu

Żeglarskiego „Odlewnik”

Obracanie klubowego Morsa
2012-08-03

 

W poniedziałek 6 sierpnia o godz. 17:00
będziemy obracać klubowego Morsa.
Potrzebujemy do tego wielu silnych rąk.

Prosimy członków klubu o LICZNY udział
oraz w miarę możliwości, zorganizowanie wsparcia siłowego z zewnątrz. 

 

Zarząd Klubu
Żeglarskiego Odlewnik 

REGATY SAMOTNIKÓW - WYNIKI
2012-07-09

 

 

WYNIKI - REGATY SAMOTNIKÓW - 7 lipca

 

Sternik

Jacht

Miejsce

Sikora Eugeniusz

Omega PO 286

I

Świtalski Jacek

Nautica

II

Cieślak Maciej

Maraga

III

Wencka Waldemar

Stona

IV

Adamski Franciszek

Joker

V

Nowicki Waldemar

Puma

VI

Kubski Tomasz

Bar Młodzieży

VII

Kmiecik Paweł

Tango Famili

VIII

Matuszewski Bolesław

Bolero

IX

Młodak Filip

Omega PO 33

X

Lis Zdzisław

Brelok

XI

Sadzikowski Jerzy

Omega 672

XII

Galeria >>

REGATY SAMOTNIKÓW
2012-07-02

 

REGATY SAMOTNIKÓW

 

7 lipca, zbiórka godz. 9:30, start godz. 10:00

 

 

Zarząd Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” w Śremie

 

2012-06-26

koncert Andrzeja Koryckiegoi Dominiki Żukowskiej
2012-04-13

 

Koleżanki i Koledzy!


W dniu 10 maja 2012 o godz. 19.00 w Kinoteatrze Słonko odbędzie się

koncert Andrzeja Koryckiegoi Dominiki Żukowskiej

W repertuarze piosenki żeglarskie i ballady rosyjskie.

Jest możliwość zakupu biletów w cenie 30 zł w Klubie
po uprzednim zapisaniu się na listę chętnych

do dnia 21 kwietnia w sekretariacie klubu.

Zachęcamy do udziału wszystkich żeglarzy.

Otwarcie sezonu żeglarskiego 2012
2012-04-12

 

Otwarcie sezonu żeglarskiego 2012

Zapraszamy wszystkich członków Klubu oraz gości
na uroczyste otwarcie „Sezonu żeglarskiego 2012”,
które odbędzie się 21 kwietnia (sobota) 2012 r. o godzinie 16.00
w siedzibie Klubu nad jeziorem Grzymisławskim ul. Jeziorna 6

Zarząd KŻ „Odlewnik”

prace porządkowe na przystani
2012-04-12

Uwaga!

W dniach 19 i 20 kwietnia2012

na przystani będą odbywać się prace porządkowe

przed otwarciem sezonu.

Zarząd Klubu apeluje do członków o aktywny udział w tych pracach.

 

UNIFIKACJA SZKOLENIOWA HALS
2012-04-11

 

UNIFIKACJA SZKOLENIOWA HALS

 

W dniu 15.04.2012 o godzinie 10.00 na przystani KŻ ODLEWNIK Śrem ul. Jeziorna 6 odbędzie się Okręgowa UNIFIKACJA SZKOLENIOWA HALS.

Zajęcia prowadzić będą Jerzy Durejko i Mariusz Zawiszewski.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich Młodszych Instruktorów Żeglarstwa i Instruktorów Żeglarstwa PZŻ.

 

Cele unifikacji:

  • Zapoznanie instruktorów z Systemem Szkolenia Żeglarskiego HALS.

  • Omówienie warunków i procedur organizacji szkolenia wg Systemu HALS.

  • Przedstawienie procesu metodycznego prowadzenia szkolenia.

  • Doskonalenie metodyki i umiejętności żeglarskich w procesie szkolenia.

 

OPŁATY

Udział w szkoleniu jest odpłatny (m.in. pokrycie kosztów programowych, wydania zaświadczenia, ewentualnego noclegu i posiłków). Wysokość opłat podawana będzie wraz z konkretnym terminem unifikacji (ok. 50,- zł, bez kosztów wynajęcia sprzętu żeglarskiego, kosztów socjalnych). 

Prezentacja z rejsu do Ameryki Południowej
2012-02-27

WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KLUBU
2012-02-02

Zarząd Klubu Żeglarskiego „ Odlewnik” w Śremie zawiadamia, że


WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KLUBU


ODBĘDZIE SIĘ
26 lutego 2012 r. (niedziela) o godz. 11.00
w pokoju klubowym na Przystani Żeglarskiej.

W przypadku braku kworum drugi termin walnego zgromadzenia 26 luty 2011 r godz. 11.30

Porządek obrad Walnego Zgromadzenie Członków
26 lutego 2012 r



1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania oraz Komisji Skrutacyjnej.
3. Przyjęcie proponowanego porządku obrad.
4. Sprawozdanie Zarządu z działalności Klubu za rok 2011.
5. Sprawozdanie finansowe za rok 2011.
6. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2011.
7. Przedstawienie planu pracy i planu finansowego na rok 2012.
8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia miesięcznej składki członkowskiej na rok 2012.
9. Wolne głosy i wnioski
10. Zakończenie Zebrania

Komandor  
Paweł Szymenderski  

Sekretarz
Zbigniew Brenda 

2011-12-23

spotkanie wiglijne
2011-11-30

2011-10-31

Akcja wyciągania z wody jachtów klubowych
2011-10-24

 

Akcja wyciągania z wody jachtów klubowych
odbędzie się w najbliższą sobotę
 29 października o godz. 10.00

 

Prosimy o liczny udział :-) 

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2011
2011-10-13

 

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2011

Zapraszamy wszystkich członków Klubu oraz gości
na uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego 2011,
które odbędzie się 22 października (sobota) 2011 r. o godzinie 16.00
w siedzibie Klubu nad jeziorem Grzymisławskim ul. Jeziorna 6

Zarząd KŻ „Odlewnik”

 

2011-10-10

Błękitna wstęga Jeziora Grzymisławskiego 2011
2011-10-09

 

Klasyfikacja generalna regat

o „Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego”

Śrem 08.10.2011 r

 

 

1. Omega PO 33 Bartkowiak Roman, Bartkowiak Tomasz
2. Omega PO 673 Młodak Filip, Młodak Roman
3. Omega PO 286 Sikora Eugeniusz, Sikora Sebastian
4. Sasanka 620 Sagitta Klepacki Piotr, Klepacki Iwona
5. Finn Sikora Tadeusz
6. Mors Joker Adamski Franciszek, Bartkowiak Krzysztof, Szczęsny Zenon
7. Maraga Cieślak Maciej, Cieślak Marek
8. Spark Stona Wencka Jacek, Wencka Hanna
9. Mors Markus Mikołajczak Marek, Mikołajczak Anna
10. Omega PO 674 Szymenderski Jakub, Szymenderski Paweł
11. Sasanka 620 MMM-ka Kardasz Maciej, Kardasz Marek, Kardasz Wojtek, Kardasz Jędrzej
12. Nautica 450 POL 2 Świtalski Jacek, Mroziewicz Dariusz
13. Mors Morowy Mor Barbara, Mor Henryk
14. Tango 730 Nasza Jonkisz Adam, Kończewski Jarosław
15. Sportina 595 Finja Tywoniuk Janusz, Tywoniuk Wiktor, Niewiadomski Marek
16. Tango Kmiecik Paweł, Kmiecik Bartosz
17. Sasanka 620 Anna Monika Teodorczak Dariusz, Wawrzynowicz Konrad
18. Mors Bar Młodzieży Kubski Tomasz, Styperek Piotr
19. Venus Bolero Matuszewski Bolesław, Matuszewski Błażej
20. Orion Lis Zbigniew, Nowakowski Edward, Nowicki Waldemar
21. Brelok Lis Zdzisław, Ruszczyński Marian
22. Joanna Spochacz Bogdan, Huszcza Lubomir
23. DZ Carmen Kardasz Marian, Leśnicki J. Szymaszkiewicz Ryszard, Wyrembowski Mirek
24. Sagita „B” Reytjens Giles, Pruchnik Michał
25. Giga Pinka Mikołajczak Paweł, Krześlak Marcin, Mądra Martyna
26. Mak 707 Omar Grabowski Eugeniusz, Naskręt Jerzy, Wójcik Małgorzata

 

Zobacz galerię >>

 

Otwarcie sezonu żeglarskiego 2011
2011-04-07

 

Otwarcie sezonu żeglarskiego 2011

Zapraszamy wszystkich członków Klubu oraz gości
 na uroczyste otwarcie „Sezonu żeglarskiego 2011”,
które odbędzie się 30 kwietnia (sobota) 2011 r. o godzinie 16.00
w siedzibie Klubu nad jeziorem Grzymisławskim ul. Jeziorna 6

Zarząd KŻ „Odlewnik”

 

Szkolenie z przepisów regatowych
2011-03-04

Uwaga wszyscy zainteresowani podniesieniem swej wiedzy o przepisach regatowych.

Spotkanie szkoleniowe z regatowym sędzią międzynarodowym PZŻ Ryszardem Skarbińskim

13 marca 2011r. o godz. 11.00
w pokoju klubowym KŻ-ODLEWNIK

KURS NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO
2011-02-07

Klub Żeglarski ODLEWNIK organizuje

kurs na stopień żeglarza jachtowego

 

Zajęcia będą realizowane metodą spotkań weekendowych. 
Termin kursu: 12.03 – 25.06.2011
Miejsce zajęć: przystań Klubu Żeglarskiego ODLEWNIK Śrem ul. Jeziorna 6,

Koszt kursu: 700 zł (młodzież do lat 19 – 450 zł )
W kursie mogą uczestniczyć osoby, które:

  • Ukończyły 12 lat,
  • Posiadają stan zdrowia, poświadczony zaświadczeniem lekarskim stwierdzającym brak przeciwwskazań do uprawiania żeglarstwa,
  • Dla osób niepełnoletnich – zgoda rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w kursie żeglarskim,

Zapisy można realizować:
Na spotkaniu inauguracyjnym, które odbędzie się w dniu 6 marca 2011 o godzinie 11:00 na przystani Klubu Żeglarskiego ODLEWNIK Śrem ul. Jeziorna 6,
internetowo na stronie www.odlewnik.pl >>>
telefonicznie: kol. Roman Bartkowiak Tel. 607 582 292, kol. Zbigniew Brenda Tel. 604 643 909

WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KLUBU
2011-01-17

Zarząd Klubu Żeglarskiego „ Odlewnik” w Śremie zawiadamia, że


WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KLUBU


ODBĘDZIE SIĘ
27 lutego 2011 r. (niedziela) o godz. 11.00
w pokoju klubowym na Przystani Żeglarskiej.

W przypadku braku kworum drugi termin walnego zgromadzenia 27 luty 2011 r godz. 11.30

Porządek obrad Walnego Zgromadzenie Członków
27 Luty 2011 r



1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania oraz Komisji Skrutacyjnej.
3. Przyjęcie proponowanego porządku obrad.
4. Sprawozdanie Zarządu z działalności Klubu za rok 2010.
5. Sprawozdanie finansowe za rok 2010.
6. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2010.
7. Przedstawienie planu pracy i planu finansowego na rok 2011.
8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia miesięcznej składki członkowskiej na rok 2011.
9. Wolne głosy i wnioski
10. Zakończenie Zebrania

Komandor  
Paweł Szymenderski  

Sekretarz
Zbigniew Brenda 

Spotkanie ze Stanisławem Dominiakiem
2010-12-22


Spotkanie ze Stanisławem Dominiakiem


żeglarzem, laureatem Złotej Omegi 2010 w kategorii Morski Rejs Roku,
który samotnie na mieczowym jachcie przepłynął
ze Szczecina do Southamton i z powrotem.


14 stycznia 2011 roku (piątek) o godzinie 18:00
na przystani Klubu Żeglarskiego ODLEWNIK


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

spotkanie wigilijne
2010-12-02

 

Zarząd Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” w Śremie

serdecznie zaprasza na

spotkanie wigilijne

w piątek 17 grudnia 2010 o godz.18.00

 

Złota Omega 2010 w kategorii PRZYSTAŃ ROKU
2010-11-15

 

Sukces KŻ „Odlewnik” Śrem

 

W dniu 13 listopada podczas „Wielkopolskiej Gali Żeglarskiej 2010” ogłoszono laureatów Nagrody Roku „ZŁOTA OMEGA 2010” w kategoriach:

  1. Osiągnięcie Sportowe Roku,

  2. Morski Rejs Roku,

  3. Śródlądowy Rejs Roku,

  4. Regaty Roku,

  5. Impreza – Wydarzenie Roku,

  6. Przystań Żeglarska Roku.

W kategorii najlepszej przystani Okręgu Wielkopolskiego „Przystań Żeglarska Roku” triumfował Klub Żeglarski „Odlewnik” Śrem. Uznanie przez Kapitułę Złotej Omegi w pierwszej edycji tej nagrody naszej przystani za najlepszą w Okręgu Wielkopolskim jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Podczas Gali statuetkę „Złotej Omegi” odebrał z rąk pomysłodawcy nagrody Komandor Paweł Szymenderski, a świadkami tego wydarzenia byli członkowie Zarządu Klubu.

Złota Omega 2010

 

Spotkanie z Finnistą Piotrem Kulą.
2010-11-12

W piątek 12 listopada na przystani odbyło się spotkanie z Piotrem Kulą, mistrzem i wice mistrzem Polski w klasie Finn. Ten sympatyczny zawodnik przyjechał do Śremu na zaproszenie Piotra Pajora trzykrotnego mistrza w klasie Finn w kategorii Masters. Piotr Kula opowiedział o swojej drodze do ścigania się na Finnach, swoich sukcesach i porażkach oraz planach startów w najbliższych sezonach. Piotr zdradził zgromadzonym troszkę tajników żeglarstwa regatowego na małych łodziach, trochę tajemnic sprzętowych oraz przedstawił jaką drogę trzeba przebyć od juniora do seniora kadrowicza. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych, a na koniec reprezentant Polski podpisał egzemplarz książki o historii Finna na świecie z dedykacją dla członków Klubu.

 

Zobacz galerię >> 

Zakończenie sezonu
2010-10-28

Tradycyjnie w ostatni weekend października na przystani uroczyście zakończono sezon nawigacyjny. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Starosta Tadeusz Waczyński, Burmistrz Adam Lewandowski, Przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Sarnowska, przedstawiciele firmy BASF oraz reprezentanci Stowarzyszenia Motorowodniaków Śrem. Podczas zakończenia Komandor Paweł Szymenderski podsumował miniony sezon oraz dokonał wraz z zaproszonymi gośćmi wręczenia pucharów i nagród dla zwycięzców jesiennej edycji regat w klasie Finn, w klasie Omega o puchar Starosty oraz regat „O Błękitną Wstęgę Jeziora Grzymisławskiego” i puchar Burmistrza. Po uroczystym opuszczeniu bandery Komandor wygłosił formułkę: „Sezon żeglarski uważam za zamknięty”. Wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek oraz do wspólnej zabawy, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Zobacz galerię >>

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2010
2010-10-12

 

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2010

Zapraszamy wszystkich członków Klubu oraz gości
na uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego 2010,
które odbędzie się 23 października (sobota) 2010 r. o godzinie 16.00
w siedzibie Klubu nad jeziorem Grzymisławskim ul. Jeziorna 6

Zarząd KŻ „Odlewnik”

 

Zebranie Koła Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Śrem w Klubie Żeglarskim.
2010-10-11


 

W dniu 23 września 2010 r Klub gościł lekarzy z Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Koła Śrem. Medyczny wykład naukowy wygłosiła dr n.med. Agnieszka Romanowska, o możliwościach kredytowych dla medyków mówili przedstawiciele banku BZ WBK, a po naukowej dyskusji kol. Zbigniew Brenda przedstawił gościom prezentację na temat historii, osiągnięć i dnia dzisiejszego Klubu. Po oficjalnych prezentacjach przy kolacji dyskutowano nie tylko o problemach medycznych, ale też o działalności KŻ Odlewnik. Zadowoleni goście opuścili progi przystani późnym wieczorem.

 

Galeria zdjęć >>

Klasyfikacja generalna regat o Błękitną wstęgę Jeziora Grzymisławskiego
2010-10-11

 

1. Finn 99 Franciszek Adamski

2. Finn 59 Sikora Tadeusz

3. Omega 286 Sikora Eugeniusz, Gorwa Marek, Sikora Sebastian

4. Finn 355 Młodak Filip

5. Omega PO 33 Bartkowiak Roman, Bartkowiak Tomasz

6. „Markus” Mikołajczak Marek, Mikołajczak Anna

7. „Stona” Wencka Jacek, Wencka Waldemar

8. Finn 37 Leśniak Jan

9. Omega PO 673 Nowacki Jerzy, Skrzypczak Szymon

10. „Sagita” Klepacki Piotr, Klepacka Iwona

11. „MMM” Kardasz Marek, Kardasz Maciej, Kardasz Jedzrej, Kardasz Wojciech

12. Omega PO 674 Szymenderski Jakub, Szymenderski Paweł

13. „Morowy” Mor Barbara, Mor Henryk, Mor Mateusz

14. Finn 98 Mroziewicz Dariusz

15. „Puma” Szczepaniak Andrzej, Nowakowski Edward

16. „Maraga” Cieślak Maciej, Oduliński Krzysztof

17. „Joanna” Suszka Jan, Spochacz Bogdan

18. „Krakus” Morawski Włodzimierz, Morawski Mieczysław, Miłaszewicz Krzysztof

19. Bar Młodzieży” Kubski Tomasz, Tomaszewski Michał, Styperek Piotr

20. „Przełych” Chempiński Waldemar, Chempiński Grzegorz, Chempińska Anna

21. „Bolero” Matuszewski Bolesław, Matuszewski Błażej

22. „Mniej Wiecej” Polowczyk Eugeniusz, Selmozer Marzena

23. „Balou” Himel Roman, Biernacka Katarzyna

24. „Brelok” Lis Zdzisław, Ruszczyński Marian

25. „Omar” Królikowski Marek, Królikowski Tomasz

26. Omega PO 672 Sadzikowski Jerzy, Weber Albert

27. „Bonis Avibus” Matuszak Włodzimierz, Matuszak Barbara

28. „Katie” Bartkowski Tomasz, Sypniewska Dominika, Masztalski Jan

29. Conrad 20 Mikołajczak Stanisław, Mikołajczak Barbara

30. „Pinka” Mikołajczak Edmund, Mikołajczak Paweł, Młodak Roman, Dziuba Fillip

31. „Roma” Szymaszkiewicz Ryszard, Janas Aleksander

32. Cadet Sadzikowska Zuzanna, Sadzikowska Alicja

33. „Dalejyama” Gilles Reyntjens, Rochemois Armand

34. Tango Kmiecik Paweł, Kmiecik Bartosz

35. Laser Szczesny Zenon – nie ukończył wyścigu

 

Zobacz galerię >> 

Wyniki Regat w klasie Finn 27-28.08.2010r.
2010-10-11

Regaty w klasie Finn 27 – 28. 08. 2010r.

Imię i Nazwisko

I bieg

II bieg

III bieg

IV bieg

V bieg

Punktacja

 Miejsce

Darek Mroziewicz

6

5

5

4

4

18

V

Filip Młodak

2

2

2

2

3

8

II

Jakub Szymenderski

3

3

3

5

1

10

III

Franek Adamski

1

1

1

1

2

4

I

Olek Jakowiec

5

4

4

3

5

16

IV

Eugeniusz Sikora

4

-

-

-

-

-

-

Regaty wszystkich klas z okazji ”Otwarcia sezonu żeglarskiego”
2010-05-08

Regaty wszystkich klas z okazji ”Otwarcia sezonu żeglarskiego”

8 maja 2010


 

Sternik/załoga Nazwa Jachtu Miejsce
Zenon Szczęsny Laser

I

Ryszard szymaszkiewicz / Jerzy Nowacki, Alex Janas Omega PO-673 Łaciata

II

Eugeniusz Sikora / Wojciech Górnaś Omega PO - 286

III

Jan Leśniak

Finn

IV

Maciej Cieślak / Piotr Litka Flyer-625 MARAGA

V

Piotr Klepacki / Iwona Klepacka Sasanka SAGITA

VI

Roman Bartkowiak / Robert Tomczak, Wojciech Werda, Marek Niewiejski Omega PO-33

VII

Jacek Wencka Spark STONA

VIII

Tomasz Grzegorczyk / Rafał Biernacki, Paweł Jankowiak Omega

IX

Kardasz Maciej / Kardasz: Marek, Jędrzej, Wojciech Sasanka MMM-ka

X

Franciszek Adamski / Marek Królikowski Mak-707 OMAR

XI

Jerzy Statnik / Spochacz Bogdan, Jerzy Kamiński JOANNA

XII

Dariusz Teodorczak / Ilona Kaźmierczak Sasanka ANNA MONIKA

XIII

Bolesław Matuszewski / Błażej Matuszewski WENUS

XIV

Waldemar Chempiński / Chempiński Grzegorz, Chempińska Anna Orion PRZEŁYCH

XV


 

Zobacz galerię zdjęć z regat >>
Kurs na stopień żeglarza jachtowego
2010-03-06
W dniu 6 marca 2010 r na terenie przystani Klubu rozpoczął się kurs na stopień żeglarza jachtowego. Licznie zgromadzeni uczestnicy mają przed sobą 22 godziny zajęć teoretycznych, a następnie od 1 maja do połowy czerwca zaliczą 100 godzin praktycznego prowadzenia jachtu. Z wielkim zapałem uczestnicy wysłuchali wykładu z zakresu wiadomości o żeglarstwie, a następnie przeszli do prac bosmańskich. Reszta wiedzy czeka na nich w następnych zajęciach, które będą bogate w zasób wiedzy i zostaną przedstawione w atrakcyjnych formach przez 20 instruktorów żeglarstwa członków kadry szkoleniowej KŻ Odlewnik. (zobacz galerię)
Walne Zgromadzenie Członków Klubu
2010-02-28
W niedzielę 28 lutego 2010 r na przystani KŻ „Odlewnik” odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Klubu. Zebrani wysłuchali sprawozdań za 2009 rok z działalności Klubu, sprawozdania finansowego oraz sprawozdania Komisji Rewizyjnej. Komandor Paweł Szymenderski przedstawił proponowany plan pracy na rok 2010, a skarbnik Urszula Bartkowiak plan finansowy. Obie propozycje zostały zaakceptowane w głosowaniu przez zgromadzonych. Następnie uchwalono wysokość składki miesięcznej członków zwyczajnych i członków juniorów na rok 2010. W ostatnim punkcie porządku obrad odbyła się dyskusja nad bieżącą działalnością Klubu.
Remont pomostów
2010-02-20
W lutym 2010 r grupa 20 członków klubu wykonało remont dwóch pomostów na terenie przystani klubu. Wymieniono 180 m belki odbojowej na która materiał zakupiono przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego. Remont znacznie podniósł bezpieczeństwo na pomostach używanych do cumowania łodzi podczas kursów żeglarskich, imprez rekreacyjnych oraz organizacji motorowodnych mistrzostw europy i świata. Inwestycja dzięki wkładowi 200 roboczogodzin i znacznej mobilizacji członków Klubu została wykonana w ciągu kilku dni od zakupu materiału. (zobacz galerię)
WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KLUBU
2010-01-26
Zarząd Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” w Śremie zawiadamia, że WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KLUBU odbędzie się 28 lutego 2010r. (niedziela) o godz. 11.00 w pokoju klubowym na Przystani Żeglarskiej.
W przypadku braku kworum drugi termin walnego zgromadzenia 28 luty 2010r. godz. 11.30.

Porządek obrad Walnego Zgromadzenie Członków:
1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania.
3. Przyjęcie proponowanego porządku obrad.
4. Sprawozdanie Zarządu z działalności Klubu za rok 2009.
5. Sprawozdanie finansowe za rok 2009.
6. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2009.
7. Przedstawienie planu pracy i planu finansowego na rok 2010.
8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia miesięcznej składki członkowskiej na rok 2010.
9. Wolne głosy i wnioski.
10. Zakończenie Zebrania.

Komandor Paweł Szymenderski
Sekretarz Zbigniew Brenda
Motorowodne Mistrzostwa Świata O-700 2009r.
2009-07-01
W sobotę i niedzielę 27-29 czerwca 2009r na jeziorze Grzymisławskim odbyły się Motorowodne Mistrzostwa Świata w klasie O-700 oraz eliminacje do mistrzostw Polski w klasach S-550, T-550, T-400, JT-250. Wśród organizatorów jak co roku od ośmiu lat znalazł się Klub Żeglarski „Odlewnik” Śrem. Od kilku tygodni trwały prace przygotowawcze terenu przystani Klubu, na której znajdowała się główna baza mistrzostw. Długotrwałe przygotowania i dobra współpraca z głównym organizatorem imprezy Starostwem Powiatowym zaowocowały doskonałą organizacją i bezproblemowym przebiegiem zawodów. Dobra pogoda pozwoliła na sprawny przebieg rywalizacji na wodzie i przeprowadzenie wielu imprez towarzyszących, a wśród nich pięknych pokazów sztucznych ogni połączonych z paradą jachtów Klubu Żeglarskiego. Rywalizację w klasie mistrzowskiej wygrał ścigający się w barwach Austrii pochodzący z Węgier Attila Havas, drugie miejsce zajął Włoch Tiziano Trobmetta, a na trzecim miejscu uplasował się Polak – Tadeusz Haręza. Uczestnicy oraz goście imprezy podkreślali dobrą organizację i miłą atmosferę. Główny koordynator organizacji zawodów Tadeusz Rączkiewicz podziękował członkom Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” za ogromny wkład pracy w organizację mistrzostw. (zobacz galerię)
40-lecie KŻ Odlewnik
2009-05-23
Sobota 23 maja 2009 r była świętem dla śremskich żeglarzy obchodzących w tym dniu czterdziestolecie istnienia klubu. Rozpoczęło się tradycyjnie pod masztem podniesieniem klubowej bandery i raportem o gotowości członków do rozpoczęcia uroczystości przyjętym przez Komandora Pawła Szymenderskiego. Prowadzący uroczystość sekretarz Zbigniew Brenda powitał przybyłych gości: starostę Tadeusza Waczyńskiego i przewodniczącą Rady Powiatu Gabrielę Wasielewską, burmistrza Adama Lewandowskigo, prezesa WOZŻ Cezarego Gruszczyńskiego i w-ce prezesa Macieja Olszewskiego oraz przedstawicieli instytucji i firm współpracujących z klubem. Komandor przedstawił rys historyczny „Odlewnika”, a następnie wręczył okolicznościowe statuetki byłym komandorom klubu. Zaproszeni goście złożyli okolicznościowe życzenia, podkreślali dobrą organizację działalności klubu. Prezes WOZŻ zaznaczył, iż KŻ Odlewnik jest jednym z najlepszych klubów w Wielkopolsce i jego rozwiązania organizacyjne jako wzorcowe stosowane w wielu klubach okręgu. Komandor nagrodził okolicznościowymi albumami za wkład w rozwój klubu dwóch członków: Waldemara Nowickiego i Romana Młodaka zaznaczając, że na takie wyróżnienie zasługuje wielu naszych członków. Następnie uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek oraz do zwiedzania przystani, obejrzenia prezentacji multimedialnych. Punktem kulminacyjnym obchodów stał się koncert szant w wykonaniu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej. Artyści przez półtorej godziny raczyli słuchaczy pięknym wokalem, wspaniałym brzmieniem gitar i jeszcze wspanialszą atmosferą jaką potrafili stworzyć podczas koncertu. Po tym wspaniałym występie bawiono się do późnych godzin nocnych przy muzyce tanecznej. (zobacz galerię)
Rejs na s/y Kpt. Głowacki
2009-04-30
Już w pięć dni po rozpoczęciu sezonu żeglarskiego, 30 kwietnia załoga klubowa bujała się na pokładzie flagowego żaglowca PZŻ s/y Kpt. Głowacki po Bałtyku. Wyczarterowany z COŻ w Trzebieży żaglowiec typu brygantyna poniósł w morze załogę pod dowództwem kapitana Bohdana Dąbrowskiego w składzie: starszy oficer Roman Bartkowiak, I oficer Roman Młodak, II oficer Paweł Szymenderski, III oficer Zbigniew Brenda, załoga: Urszula Bartkowiak, Waldemar Gotlib, Tomasz Grzegorczyk, Paweł Jackowski, Iwona Klepacka, Piotr Klepacki, Tomasz Kubski, Włodek Matuszak, Anna Młodak, Filip Młodak, Barbara Mor, Henryk Mor, Elżbieta Ratajczak, Lidia Szymenderska, Michał Tomaszewski, Janusz Tywoniuk, Jacek Szklany, oraz kuk Zdzisław Lis. Załogę uzupełniali mechanik i bosman z COŻ. Rejs rozpoczął się przy zimnym północno-wschodnim wietrze i szczególnie stromej fali, ale już po pierwszym postoju w Sassnitz pogoda zaczęła się poprawiać i w pełnym słońcu, z dobrymi humorami pożeglowaliśmy wokół Arkony do Stralsundu. Przedpołudnie spędziliśmy na spacerze po starówce, a w południe po otwarciu zwodzonego mostu obraliśmy kurs na Wieck. Tutaj popołudnie część grupy przeznaczyła na wycieczkę po okolicy, część na odpoczynek, a wieczór upłynął nam przy szantach z akompaniamentem gitary Pawła Szymenderskiego. Ranek spędziliśmy już w morzu, kierując się w kierunku Zatoki Pomorskiej i Świnoujścia. Do Trzebieży weszliśmy wieczorem i pozostało się pożegnać z „kieszonkowym żaglowcem”. W dobrych nastrojach ruszyliśmy w drogę do domu. W tej weekendowej inauguracji sezonu przepłynęliśmy 208 Mm i spędziliśmy sporo godzin w miłej, sympatycznej atmosferze integrującej się załogi. (zobacz galerię)
Otwarcie sezonu 2009
2009-04-25
Tradycyjnie w ostatni weekend kwietnia na maszcie klubowym podniesiono banderę narodową i klubową. Komandor Paweł Szymenderski przedstawił plany na sezon 2009 roku. Reprezentujące na uroczystości samorządy Przewodnicząca Rady Gminy Katarzyna Sarnowska i Przewodnicząca Rady Powiatu Gabriela Wasielewska życzyły nam szczęśliwej żeglugi i wielu wspaniałych wrażeń pod żaglami, po czym Komandor wygłosił regułkę otwierającą sezon 2009. (zobacz galerię)
Walne sprawozdawczo-wyborcze.
2009-02-22
Odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Walne Zebranie Członków Klubu. Komandor Paweł Szymenderski przedstawił sprawozdanie z działalności Klubu za całą kadencję, a Skarbnik Urszula Bartkowiak sprawozdanie za rok 2008. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Jacek Świtalski przedstawił roczne sprawozdanie komisji, która wnioskowała o udzielenia absolutorium ustępującemu zarządowi. Następnie odbyły się wybory Komandora, Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Uczestnicy zebrania w tajnym głosowaniu postanowili, aby dotychczasowy Komandor, Zarząd Klubu i Komisja Rewizyjna pełnili swoje funkcje w kadencji 2009 – 2012 w niezmienionych składach. Również składka członkowska uchwałą Walnego Zebrania pozostała na poziomie z roku 2008. Podstawowa zmianą jakiej dokonali członkowie było podjęcie uchwały o zmianie §2 pkt. 20 i 21 Regulaminu Korzystania ze Sprzętu klubowego. W wolnych głosach i wnioskach przedyskutowano bieżące sprawy dotyczące funkcjonowania Klubu. Na pierwszym posiedzeniu Zarządu po Walnym Zebraniu Zarząd ukonstytuował się utrzymując funkcje jak w poprzedniej kadencji.
Walne zebranie
2009-01-14
Zarząd zawiadamia Członków Klubu Żeglarskiego „Odlewnik”, że WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW odbędzie się w dniu 22 lutego 2009 r (ostatnia niedziela lutego) godz. 11.00 w siedzibie Klubu.
II termin zebrania 22 lutego 2009 r o godz. 11.30

PORZĄDEK OBRAD WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW KLUBU ŻEGLARSKIEGO „ODLEWNIK” ŚREM 22 LUTEGO 2009r:
1.Otwarcie zebrania.
2.Wybór Przewodniczącego i Sekretarza zebrania oraz Komisji Skrutacyjnej.
3.Przyjęcie proponowanego porządku obrad.
4.Sprawozdanie Zarządu z działalności Klubu w 2008 r.
5.Sprawozdanie finansowe za 2008 r.
6.Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
7.Udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi.
8.Wybory:
  • Komandora Klubu,
  • Członków Zarządu,
  • Członków Komisji Rewizyjnej,
  • Delegatów na Sejmik WOZŻ.
9.Przedstawienie planu pracy na 2009 rok.
10.Przedstawienie planu finansowego na 2009 rok.
11.Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia miesięcznej składki członkowskiej.
12.Pojęcie uchwały w sprawie zmiany w regulaminie korzystania ze sprzętu.
13.Wolne głosy i wnioski.
14.Zamknięcie zebrania.

Komandor Klubu - Paweł Szymenderski
Sekretarz Klubu - Zbigniew Brenda
Rejs integracyjny 2009
2009-01-12
Miłą tradycją naszego Klubu jest organizowanie rejsów integracyjnych. MAJÓWKA 2009 jest kolejną propozycją dla wszystkich członków naszego Klubu. Tym razem płyniemy w długi weekend majowy w dniach 30.04 – 03.05.2009 roku. (zobacz ulotkę - 1,6 MB)
Spotkanie wigilijne w Klubie.
2008-12-19

Jak co roku członkowie Klubu spotkali się przy stole wigilijnym. Po powitaniu przez Komandora Pawła Szymenderskiego wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia świąteczne. Po wieczerzy przyszedł czas na śpiewanie kolęd, wśród których nie zabrakło kolęd żeglarskich, a następnie wszyscy zostali obdarowani upominkami. W miłej atmosferze czas upłynął do późnego wieczora na wspomnieniach minionego roku i snuciu żeglarskich planów na rok 2009. (zobacz galerię)

Rejs po Morzu Północnym.
2008-08-22

W dniach od 22 sierpnia do 30 sierpnia 2008r. członkowie Klubu: Roman Bartkowiak, Paweł Szymenderski, Zbyszek Brenda, Mieczysław Morawski, Witek Rehlis, Filip Młodak wraz z Kolegami z klubu Marina Boszkowo Dominikiem Mikołajczakiem, Mariuszem Wilkiem, Piotrem Krepą i Januszem Dominiczakiem odbyli rejs stażowy na Morzu Północnym. Załoga pod dowództwem kpt. Romana Bartkowiaka na jachcie Phantasia pod banderą holenderską przepłynęła 433 Mm, w czasie 106 godzin żeglugi. Udało się odwiedzić porty: Ostenda w Belgii, Ramsgate i Dover w Anglii, Dieppe i Dunkierkę we Francji oraz Coljinsplaat w Holandii. Rejs przebiegał przy pogodzie 5 do 8°B, ale atmosfera w załodze była pogodna. W drodze powrotnej część załogi zwiedziła również Amsterdam. (zobacz galerię)

Motorowodne Mistrzostwa Europy klasy O-500 Śrem 2008
2008-06-28

W dniach 28-29 czerwca 2008r. na terenie przystani Klubu Żeglarskiego "Odlewnik" odbyły się Motorowodne Mistrzostwa Europy w klasie O-500 oraz trzecie eliminacje Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasach: JT-250, T-400, T-550, S-550. Klub stał się na trzy dni bazą dla motorowodnego parku maszyn, centrum organizacyjnego oraz medialnego. Organizatorzy po raz kolejny ocenili wysoko wkład pracy żeglarzy w organizacje tej ważnej w mieście imprezy. (zobacz galerię)

Rejs na Bornholm
2008-05-09

W dniach 09 –11 maja 2008r. członkowie Klubu odbyli rejs na regatowym jachcie typu Maxi s/y Fazisi należącym do armatora Polish Yachting Association of North America PYANA na trasie Świnoujscie - Bornholm - Świnoujście. W rejsie wzięły udział 23 osoby:
Kapitan: Roman Bartkowiak, I oficer: Przemysław Giel, II oficer: Roman Młodak, III oficer: Paweł Szymenderski, Bosman: Grzegorz Gajek, załoga:Tomek Bartkowski, Zbigniew Brenda, Waldemar Gotlib, Tomek Grzegorczyk, Tomek Kubski, Ryszard Kumolka, Anna Młodak, Basia Mor, Henryk Mor, Elżbieta Ratajczak, Witold Rehlis, Jacek Szklanny, Darek Sarnowski, Lidia Szymenderska, Dariusz Teodorczak, Michał Tomaszewski, Radek Trzciński, Janusz Tywoniuk.
Rejs był okazją do spróbowania specyfiki żeglowania na jachcie regatowym tej klasy. (zobacz galerię)

Otwarcie sezonu 2008
2008-04-26

26 kwietnia o godz. 16.00 nastąpiło otwarcie sezonu nawigacyjnego 2008. Na uroczystość podniesienia bandery przybyli goście: starosta Tadeusz Waczyński, przewodnicząca Rady Powiatu Gabriela Wasielewska, burmistrz Adam Lewandowski, w-ce burmistrz Krzysztof Łożyński oraz w-ce prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Maciej Olszewski. Po uroczystym podniesieniu bandery na klubowym maszcie życzenia udanego sezonu złożyli Burmistrz i Starosta. Wiceprezes WOZŻ odznaczył kol. Eugeniusza Sikorę odznaką „Za zasługi dla żeglarstwa Wielkopolskiego” oraz życzył śremskim żeglarzom udanego i bezpiecznego sezonu. (zobacz galerię)

wykonanie i hosting: projektwww.pl